Eb 2020, D-csoport: Svájc roppant fontos három pontot szerzett

H. T.H. T.
2019.10.15. 22:41
Haris Seferovic góllal járult hozzá a győzelemhez (Fotó: AFP)
A svájci labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte Írországot az Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjában. Gibraltár megszerezte első góljait, ám ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez Grúzia ellen.

Írország annak tudatában lépett pályára Genfben, hogy ha nyer, biztosan kijut a jövő évi Európa-bajnokságra. A svájciak győzelmi kényszerét azonban mi sem jelezte jobban, mint hogy már a 16. percben megszerezték a vezetést: Haris Seferovic lapos lövése akadt be a bal sarokba.

A második félidőben is Svájc állt közelebb az újabb gól megszerzéséhez, ráadásul Seamus Colemant kiállította a játékvezető a 76. percben, de a szabálytalanságért megítélt tizenegyest kihagyta Ricardo Rodríguez.

A 93. percben Breel Embolo lövésébe Shane Duffy ért bele szerencsétlenül, így 2–0 lett a végeredmény, a D-csoportban ezzel továbbra sem dőlt el semmi, az íreknek azonban már csak egy meccsük van hátra.

A csoport másik mérkőzésén Grúzia 3–2-re legyőzte Gibraltárt, amely megszerezte első góljait a selejtezősorozatban. Így már csak San Marino válogatottja áll szerzett gól nélkül.

A szintén ebben a csoportban szereplő Dánia ezúttal nem játszott tétmeccset, felkészülési mérkőzésen viszont 4–0-ra legyőzte Luxemburgot.