Eb 2020, G-csoport: nagy napja volt Lewandowskinak – megint

K. Zs.K. Zs.
2019.10.10. 22:42
Robert Lewandowski ezt is eldöntötte (Fotó: AFP)
Robert Lewandowski mesterhármasával Lengyelország 3–0-ra győzött Lettország vendégeként a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének csütörtöki játéknapján, ezzel megerősítette helyét a G-csoport élén. A négycsapatos üldözőboly tagjai közül Ausztria és Észak-Macedónia gazdagodott három ponttal, mindkét válogatott hazai pályán nyert „hatpontos” meccset.

EB-SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ

G-CSOPORT
Ausztria–Izrael 3–1
(Lazaro 41., Hinteregger 56., Sabitzer 88., ill. Zahavi 34.)
Észak-Macedónia–Szlovénia 2–1 (Elmasz 50., 68., ill. Ilicic 95. – 11-esből)
Lettország–Lengyelország 0–3 (Lewandowski 9., 13., 76.)

Lengyelország szerzett gól nélkül, csupán egy ponttal zárta a megelőző két Eb-selejtezőjét, de még így is csoportelsőként utazott Rigába. Gyorsan biztossá vált, hogy úgy is távozik: Robert Lewandowski már a 9. percben megszerezte a vezetést – a lengyel válogatott 195 percnyi szünet után szerzett gólt –, majd kisvártatva kihasznált még egy helyzetet. A hajrában aztán ő adta meg a kegyelemdöfést is a sereghajtó letteknek.

Egy kis stat: Lewandowski először szerzett két gólt egy válogatott meccs első tizenöt percében, ez volt a hatodik háromgólos meccse a nemzeti csapatban, és immár 60 gólnál jár. A Bayern támadója a legutóbbi hét tétmeccse mindegyikén a kapuba talált (11).

Eran Zahavi a két válogatott tavaszi mérkőzését szinte egymaga nyerte meg mesterhármasával (4–2), és Izrael Bécsben is az ő bombájával szerzett vezetést. Az osztrákok szép passzjáték végén, Valentino Lazaro révén még a szünet előtt egyenlítettek, majd a fordulás után Martin Hinteregger a vezető góljukat is berúgta. A végjátékban Marcel Sabitzer tette biztossá a hazai sikert.

Az északmacedónok elveszítették a két legutóbbi hazai selejtezőjüket, ám Szlovéniából ponttal tértek haza, így bízhattak abban, hogy csütörtök este megtörik a rossz otthoni széria. Meg is tört: a szkopjei meccs első félideje nem hozott gólt, a másodikban aztán Elif Elmasz kettőt is rúgott, amivel nagyon fontos három ponthoz segítette csapatát.