Eb 2020, A-csoport: hiába Kane villámgólja, Anglia még nem jutott ki

2019.10.11. 22:36
Harry Kane korai találata ezúttal nem párosult győzelemmel (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn idegenben 2–1-re kikapott Csehországtól. Az A-csoport másik meccsén Montenegró és Bulgária nem bírt egymással.

EB-SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ
A-CSOPORT
Csehország–Anglia 2–1 (Brabec 9., Ondrásek 85., ill. Kane 5. – 11-esből)
Montenegró–Bulgária 0–0

Az angol válogatott abban a tudatban léphetett pályára, hogy egy prágai sikerrel már biztosan kijut az Európa-bajnokságra.

Ennek megfelelően is kezdett a vendégcsapat, amely már az ötödik percben vezetett: Masopust rúgott bele az ötösnél cselező Sterlingbe, a megítélt büntetőt pedig Kane értékesítette (0–1).

KANE VEZETŐ GÓLJA

Az első négy meccsüket 19–4-es gólkülönbséggel megnyerő angolok előnye ugyanakkor villámgyorsan el is tűnt: Pickford még nagy bravúrral szögletre mentett, de a sarokrúgás után Brabec térdelt a kapuba (1–1).

A mérkőzés sajnos ezt követően ellaposodott. A vendégek az 57. percben élénkültek meg, Kane passza után Sterling került ziccerbe, ám a kapus el tudta ütni előle a labdát.

Egyórányi játékhoz érve Masopust szerezhette volna meg a fordító gólt, de Pickford újra hárított, ahogyan a hajrában Král éles szögből leadott lövésénél is.

A túloldalon még Kane hagyott ki egy nagy ziccert, s ezt megbüntették a csehek: Masopust centerezését Ondrásek lőtte 11 méterről a bal alsóba, ezzel a házigazda 2–1-re nyert, az angolok pedig így még nincsenek kint az Eb-n.