Eb 2020, A-csoport: tovább tart a koszovói menetelés!

2019.06.10. 22:40
Koszovó 2017 októbere óta legyőzhetetlen (Fotó: AFP, archív)
A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának A-csoportjában Csehország otthon 3–0-ra legyőzte Montenegrót, így pontszámban beérte az egy meccsel kevesebbet játszó Angliát.

Az Olomoucban rendezett mérkőzés 18. percében szerzett vezetést a házigazda, Kaderabek felíveléséből Jankto lőtt balról, kapásból a hosszú alsó sarokba. A fordulást követően Schick cselezte magát az ötös bal oldaláig, centerezése után pedig, bár a labda nem jutott el a társakig, gólt ünnepelhetett: Kopitovics becsúszva a saját kapujába talált (öngól). A végén Schick így is betalált, büntetőből a jobb felsőbe zúdította a labdát – a csehek 3–0-ra győztek.

A csoport másik meccsén Koszovó szerzett vezetést az első negyedóra végén, de a házigazda bolgár válogatott az 55. percre fordítani tudott – az első találat előtt a korábbi Haladás-játékos, Ivanov adta a gólpasszt (2–1). A vendégcsapat nem adta fel, a 64. percben egyenlített, sőt egy pillanatig úgy tűnt, újra előnybe kerül, de les miatt a találatot nem adták meg. Mégsem született pontosztozkodás, Rashani ugyanis a 93. percben megszerezte Koszovó számára a győztes gólt (2–3)!

Érdekesség, hogy Koszovó 2017 októbere óta veretlen, az azóta lejátszott 14 meccséből a kilencediket nyerte meg!

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Bulgária–Koszovó 2–3 (Popov 43., Dimitrov 55., ill. Rashica 14., Muriqi 64., Rashani 93.)
Csehország–Montenegró 3–0 (Jankto 18., Kopitovics 49. – öngól, Schick 82. – 11-esből)