Eb 2020, F-csoport: két gól a 92. percben, kijutottak a spanyolok

K. Zs.K. Zs.
2019.10.15. 22:40
A norvég egyenlítő gólt fejelő Alexander Sörloth (fehér mezben) és Ionut Nedelcearu fejpárbaja (FGotó: AFP)
Spanyolország a 92. percben szerzett góllal 1–1-es döntetlent harcolt ki Svédország vendégeként a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének keddi játéknapján, így az F-csoport veretlen éllovasa kijutott az Eb-re. Jó hír a svédeknek, hogy a 92. percben Bukarestben is gól született, Norvégia egyenlített Románia ellen, így a románok nem kerültek eléjük a tabellán.

A Svédország–Spanyolország mérkőzésről ide kattintva olvashat!

ROMÁNIA–NORVÉGIA 1–1

A román válogatott ugyanúgy zárt kapus mérkőzésre ítéltetett, mint a magyar, és az UEFA rendelkezését kihasználva ugyanúgy gyermekek biztatták a csapatot, ahogyan néhány napja a mieinket a Groupama Arénában: a GSP román sportportál beszámolója szerint 30 000 gyerek drukkolt kedd este a bukaresti Nemzeti Stadionban.

Az első félidőben nem láthattak gólt, és nem örülhettek a második elején sem, amikor George Puscas tizenegyest lőhetett, ugyanis Rune Jarstein védett! Tíz perccel később, a 62. percben aztán kiabálhattak a gyerekek: Jarstein kidobása után Ionut Mitrita megelőzte tétovázó norvég riválisát a felezővonal közelében, majd hosszú labdavezetés után nagy lövést küldött a jobb alsóba (1–0).

Úgy tűnt, a gól győzelmet ér, csakhogy a 92. percben – szinte egy időben a spanyolok solnai egyenlítésével – az egyik norvég csereember, Alexander Sörloth befejelte a norvégok egyenlítő gólját, amivel biztossá vált: a spanyolok mögött, igaz, nem egyforma esélyekkel, továbbra is hárman versengenek a továbbjutásért (1–1).

ROMÁNIA–NORVÉGIA 1–1 – A GÓLOK

A svédeknek és a norvégoknak ott a playoff lehetőségének biztosítéka, a románok egyelőre nem számolhatnak ilyesmivel.