Eb 2020, A-csoport: Anglia gálázott, Koszovó is versenyben

K. Zs.K. Zs.
2019.10.14. 22:38
A koszovóiak (Fotó: AFP)
Anglia 6–0-ra győzött Bulgária vendégeként a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének hétfői játéknapján, és ezzel újabb nagy lépést tett a 24-es döntő felé. A hétfői kvalifikációt Koszovó hiúsította meg, amely az A-csoport másik mérkőzésén hazai pályán 2–0 legyőzte Montenegrót, és ezzel versenyben maradt a direkt kijutásért.

A Bulgária–Anglia mérkőzésről ide kattintva olvashatnak.

A pristinai mérkőzésen a koszovóiak korán megszerezték a vezetést: egy szöglet után Danijel Petkovics rossz ütemben mozdult ki a montenegrói kapuból, és Amir Rrahmani, a Verona légiósa a hálóba fejelt. Még a szünet előtt jött a második gól, egy gyors támadás végén a Fenerbahcéból beválogatott Vedat Muriqi lőtt a kapuba a saját kipattanója után (ezt a gólt már Milan Mijatovics kapta, ugyanis Petkovicsot sérülés miatt lecserélték a 15. percben).

A KÉT KOSZOVÓI GÓL

A második félidőben nem született újabb gól, de ettől még önfeledten ünnepelhettek a koszovóiak, hiszen nagyon fontos győzelmet arattak. Montenegró sorsa viszont megpecsételődött, az ország válogatottja semmiképpen sem lehet ott az Eb-n.

November 14-én Csehország–Koszovó mérkőzés következik, ám ha a magukat eddig remekül tartó balkániak nyernek is, alighanem a záráskor Anglia ellen is pontot, pontokat kell szerezniük a második hely elcsípéséhez (Csehország aznap, november 17-én Bulgária vendége lesz).

Persze ne feledjük azt sem, hogy Koszovó – mint Nemzetek Ligája-csoportgyőztes – javítási lehetőséghez jut a pótselejtezőben, ha szüksége lesz rá.