Eb 2020: gólparádét rendeztek a franciák, kínlódtak a törökök

K. Zs.K. Zs.
2019.09.07. 22:45
Kingsley Coman (balra) kulcsember volt a francia válogatottban (Fotó: AFP)
A világbajnok Franciaország hazai pályán 4–1-re verte Albániát a két labdarúgó-válogatott szombat esti Európa-bajnoki selejtezőjén. A H-csoport másik késő esti mérkőzésén Andorra majdnem megtréfálta a törököket, de nem sokkal a lefújás előtt Senol Günes csapata begyötört egy gólt és győzött (1–0), s ugyancsak három ponttal gazdagodott Izland, amely kora este magabiztosan verte Moldovát (3–0).

A párizsi mérkőzés előtti himnuszmizériából nem tudtak erőt meríteni az albánok: Kingsley Coman már a 8. percben a kapujukba talált. Nem sokkal később Olivier Giroud kettőre növelte az előnyt – a támadó a legutóbbi kilenc Stade de France-beli válogatott meccse közül csak egyen nem szerzett gólt –, és az sem okozott különösebb pánikot, hogy Antoine Griezmann életében először tizenegyest hibázott a francia válogatottban (a kapufa utáni mutatója: 8/7).

A második félidőben a lesipuskás Coman lőtt még egy gólt, sőt betalált Jonathan Ikoné is, akinek így különösen emlékezetesre sikerült a válogatottbeli bemutatkozása. A hajrában az albánok büntetőből szépítettek.

Egy kis stat: Coman előtt legutóbb 2007-ben szerzett egynél több gólt francia játékos Eb-selejtezőn – Thierry Henry a litvánoknak köszönt be kétszer.

FRANCIAORSZÁG–ALBÁNIA 4–1

A 39 éves Emre Belözoglu a kezdőcsapatban kapott helyet, és igazán ünnepinek ígérkezett a csapatkapitányi karszalagot viselő török legenda 100. válogatott mérkőzése – aztán egy majdnem teljes meccses kínlódás lett a vége: Ozan Tufan csak a 89. percben fejelte be a győztes gólt. Andorra első Eb-selejtezős pontja lett volna…

TÖRÖKORSZÁG–ANDORRA 1–0

IZLAND–MOLDOVA 3–0

EB-SELEJTEZŐK
H-CSOPORT

Franciaország–Albánia 4–1 (Coman 8., 68., Giroud 27., Ikoné 85., ill. Cikalleshi 90. – 11-esből)
Törökország–Andorra 1–0 (Ozan Tufan 89.)
Izland–Moldova 3–0
(Sigthórsson 31., B. Bjarnason 55., Bödvarsson 77.)