K. Zs. 2019.10.11 22:38 Frissítve: 2019.10.12 00:35

Eb 2020, B-csoport: portugál siker, látványos C. Ronaldo-gól

A B-csoport nagyágyúi közül az éllovas Ukrajna és a címvédő Portugália is győzött a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének pénteki játéknapján: a portugálok vendége Luxemburg (3–0), a 24-es döntő küszöbére érő ukránoké Litvánia volt (2–0).

Cristiano Ronaldo és Bernardo Silva, vagyis két gólszerző Nélson Semedóval (középen) ünnepel (Fotó: AFP)

EB-SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ

B-CSOPORT
Portugália–Luxemburg 3–0
(B. Silva 16., C. Ronaldo 68., Guedes 89.)
Ukrajna–Litvánia 2–0 (Malinovszkij 29., 58.)

A lisszaboni José Alvalade Stadionban Bernardo Silva gyors gólja megkímélte a portugálokat attól, hogy sokáig küszködniük kelljen a luxemburgi védelem feltörésével. A második félidőben aztán „besegítettek” a vendégek egy gólpasszal felérő hibával – a letámadó Cristiano Ronaldo köszönte szépen, és gyönyörűen a kapuba emelt. Nem sokkal a lefújás előtt, egy szögletet követően a csereként beálló Goncalo Guedes állította be a végeredményt.

Egy kis stat: Cristiano Ronaldo karrierje 699. gólját szerezte tétmérkőzésen, ezek közül 94 született a portugál válogatott mezében.

CRISTIANO RONALDO GÓLJA

Harkivban Tarasz Sztepanenko fejelt, Andrij Jarmolenko lőtt egy kapufát az első félidőben, de ami a lényeg, hogy a kettő között Ruszlan Malinovszkij egy szép adogatás végén megszerezte a vezetést az ukránoknak. A fordulás után az Atalanta légiósa lőtt egy szép gólt szabadrúgásból is.

2019.11.19 19:57:46

Foci Eb 2020 DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Gyenge meccsen győztek a hazaiak két góllal Azerbajdzsán ellen, de a közvetlen kijutáshoz ez kevés volt.

2019.11.19 19:58:39

Foci Eb 2020 Pietsch Tibor, Pór Károly; Nagy-Pál Tamás (videó), Török Attila (fotó), Bacskai János (percről percre)

Sokba kerültek a védelmi megingások és a tehetetlen csatárjáték, Bale és Ramsey győzelemre vezette a hazaiakat.

2019.11.18 20:00:33

Foci Eb 2020 IZSÁNYI SZABOLCS, BACSKAI JÁNOS

Nem tudták megverni odahaza a dánokat az írek, így nem jutottak tovább, Svájc hozta a papírformát.

2019.11.18 10:15:14

Foci Eb 2020 SOMOGYI ZSOLT

Minden mozaik a helyére került az osztrák válogatottnál, véli a pályaedzőként ott dolgozó magyar szakember.