Sipos Edit világ- és Európa-bajnok vízilabdázó emlékére szobrot avatnak és sétányt neveznek el Szentesen.
Az avató-névadó ünnepséget szombat 16 órától tartják a helyi uszodának is otthont adó Széchenyi Ligetben – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
A magyar vízilabdasport kiemelkedő alakja tavaly augusztusban, 38 éves korában súlyos betegség után, rákban halt meg.
Sipos Edit legnagyobb sportsikerét 1994-ben érte el, amikor Rómában vb-aranyérmes, 2001-ben Budapesten pedig Európa-bajnok lett a nemzeti együttessel. Emellett a válogatottal szerzett Eb-ezüstöt, két világkupabronzot, aktív pályafutásának befejezését követően, élete utolsó éveiben pedig Szentesen fiatalok nevelésével foglalkozott.
Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett
Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!
Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek
Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában
Vízilabda
2026.05.20. 20:28
Ezek is érdekelhetik



