Az első két mérkőzésen mindkét, esélyesebbnek vélt csapat diadalmaskodott, mégpedig elég nagy különbséggel. Így joggal reménykedhettünk, hogy az Újpest is folytatja a sorozatot, és felhasználja ezt a négy negyedet a nemzetközi színtérhez való akklimatizálódásra. Ha csak anynyit írunk, így is lett, akkor nem mondtunk semmi különlegeset.


Mindenesetre összejött a tíz gól különbség, igaz, csak a harmadik negyedben. A portugálok kapust is cseréltek, de az új hálóőr sem úszta meg hat kapott gólnál kevesebbel. Közben a negyed végére Fábry és Ferkó kapott egy-egy "grátisz lefordulást", nekik nem kellett védekezni középkezdés után, így üresen maradtak az ellenfél kapuja előtt. Az eset következménye: a komplett első sor lőtt gólt.
A végső felvonásra már teljesen edzőmeccs jelleget öltött a dolog, mindenki mosolygott és örült a szebbnél szebb újpesti találatoknak.
Apropó, gólok: a góllövőversenyt Hangody nyerte öt találattal, míg Dávid, Kovács és Suti megosztozott a második helyen három-három góllal. Az Újpest tehát hazai környezetben jól kezdte meg LEN-kupa-szereplését, és kiderült, Porto továbbra is boráról lesz híres, nem pedig pólócsapatáról.

Kovács Róbertnek egyáltalán nem kellett megerôltetnie magát a portugálok ellen, könnyedén szerzett három gólt
Petrovics Mátyás: - Természetesen. Örülök, hogy játszhattunk egy portugál csapattal is. Ez volt életem első meccse, amit edzőként végigültem a kispadon.
Az NSO ajánlja:
Eredmények, csoportbeosztások, menetrend: A 2004-2005-es nemzetközi vízilabdakupák
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







