Edzőváltás után Egerben

Bajzát RafaelBajzát Rafael
2003.11.11. 21:52
Címkék
Bár még csak hat forduló telt el a férfi OB I-es bajnokságból, máris megtörtént az első edzőváltás. A ZF HungáriaEgri VK elnöksége a sorozatban elszenvedett négy vereség okán, de legfőképpen az UTE elleni 106-os fiaskó miatt tartott rendkívüli elnökségi ülést, amelyen azonnali hatállyal felbontották a szlovákiai Vidumanszky Lászlóval 2004. májusig megkötött szerződést.
Az Újpest elleni vesztes meccs után feje tetejére állt a világ a hevesi városban (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest elleni vesztes meccs után feje tetejére állt a világ a hevesi városban (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest elleni vesztes meccs után feje tetejére állt a világ a hevesi városban (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest elleni vesztes meccs után feje tetejére állt a világ a hevesi városban (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest elleni vesztes meccs után feje tetejére állt a világ a hevesi városban (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest elleni vesztes meccs után feje tetejére állt a világ a hevesi városban (Fotó: Árvai Károly)
"Mindkét fél részéről érződött a változtatás szükségessége, a csapat eddigi szereplése és a mutatott játéka elmaradt a várakozástól. Az edző nem találta meg a megfelelő hangot a játékosokkal, helyenként túlzott szigorával nehezen azonosultak a pólósok. Feszültséget okozott, hogy a nyáron megerősített játékoskerettel szemben magas szintű volt az elvárás, ezzel szemben több meghatározó pólós a valós tudása alatt teljesített. Az Újpesttől elszenvedett vereség után érlelődött meg a felekben, hogy lépni kell, és közös megegyezéssel váltunk el Vidumanszky Lászlótól. A továbbiakat illetően csak helyi erőkben gondolkodtunk, így esett a választás egykori játékosunkra, az edzői tapasztalatokat eddig csak külföldön szerzett Tóth Kálmánra. Az új tréner tegnap már edzést tartott, és a szombati Szentes elleni mérkőzésen hazai környezetben debütál az egriek kispadján” – nyilatkozta Halmos R. Péter, a klub ügyvezető elnöke.
"Bedobtak a mélyvízbe.” – jellemezte stílusosan saját helyzetét az Eger 36 éves korábbi centere, aki rövid svájci légióskodás után az elmúlt hat évben Izraelben dolgozott.
"Perceken belül kellett döntenem ebben a fontos kérdésben, az eredeti tervem szerint néhány napon belül mentem volna vissza Izraelbe. Ha a bajnokságra készülve bíznak meg ezzel a feladattal, akkor is más, de most szezon közben még nehezebb, amire igent mondtam. Az emberi tényezők tekintetében igyekszem közeledni a feladathoz, egyébként a játékosokat jól ismerem, néhányukkal játszottam is együtt” – nyilatkozta Tóth Kálmán.
A klubvezetés leszögezte, hogy az eredeti terveknek megfelelően az 5–6. hely megszerzése a ZF Hungária-EVK célja a bajnokságban.
Legfrissebb hírek

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
7 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
22 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
29 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
35 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
44 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
50 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
56 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik