Péntek esti láz Nizzában

CSURKA GERGELY jelenti NizzábólCSURKA GERGELY jelenti Nizzából
2003.01.17. 22:00
Címkék
Egy ilyen helyen csakis jól érezhetné magát az ember. Cote dAzur, kékségesen kék tenger, napsütés, pálmafák, csodás épületek, langyos fuvallatok. Ehhez képest& Biros Péter például egyáltalán nem érzi jól magát. A láz  többnyire 38.5 és vidéke  immáron a harmadik napja szögezi ágyhoz a Domino-BHSE egyik legjobbját. Pech, a marseille-i edzőtáborozás alkalmával rendre a buszon előtte ülő Molnár Tamás irányába tüsszögött. Pénteken már a center is szobájában maradt, 38.1-gyel.
Molnár Tamás arckifejezése jogos, a Domino kulcsembere ágynak dôlt Nizzában (Fotó: Árvai Károly)
Molnár Tamás arckifejezése jogos, a Domino kulcsembere ágynak dôlt Nizzában (Fotó: Árvai Károly)
Molnár Tamás arckifejezése jogos, a Domino kulcsembere ágynak dôlt Nizzában (Fotó: Árvai Károly)
Molnár Tamás arckifejezése jogos, a Domino kulcsembere ágynak dôlt Nizzában (Fotó: Árvai Károly)
Molnár Tamás arckifejezése jogos, a Domino kulcsembere ágynak dôlt Nizzában (Fotó: Árvai Károly)
Molnár Tamás arckifejezése jogos, a Domino kulcsembere ágynak dôlt Nizzában (Fotó: Árvai Károly)
Ezek után Kovács István vezetőedző arcára akkor is fellegek telepedtek volna, ha nem kezdi kínozni egy parádés légcsőhurut – elvégre két abszolút kulcsemberének játéka vált kérdésessé a Bajnokok Ligája első köre előtt. Molnár talán ott taposhat – illetve, centerben megtartja a csempe, elvégre a víz mindössze 180 centis, azaz leállhat –, ellenben Biros szinte bizonyosan nem pólós szerepet játszik "A szombat esti láz” című darab nizzai változatában. S ez csupán elvben jó előjel, hiszen egy esztendeje az óbecsei rajton is ugyanez volt a helyzet, Birost akkor is leterítette az influenza, a Domino akkor is a kvartett leggyengébbjének tartott együttesével küzdött s nyert végül, a többit pedig ismerjük. Efféle párhuzamokra azonban aligha lehet egy BL-sikert alapozni, Kovács is úgy vélte: "Peti kiesése nagy érvágás. Ô a csapat motorja, akkor is rengeteget számít, ha rossz napja van. Már a szerda esti, marseille-i edzőmérkőzésen is látszott, nélküle nem ugyanaz.”
Márpedig a magyar bajnok ellenfele, az Olympique Nice erősebb a Marseille-nél. Franciaországban nincs korlátozás, mindenki annyi légióst szerepeltethet, amennyit nem szégyell. Nos, Nizzában vastag az arcokon feszülő bőr, a gall póló fellendülése senkit sem érdekel, az eredmény annál inkább: három szlovák, három holland – nációjuk legjobbjai mind –, egy kanadai, egy román, no és egy magyar, a Fradinál is megfordult Komlósi Péter alkotja a gerincet, a franciák legfeljebb a frissítőt hordják. Olasz edzőjük, Paolo Malara amúgy Kovács régi ismerőse: nem egészen kilenc évvel ezelőtt a Pescara kispadján ült, amikor az UTE együttese a hirtelen halálban nyerte meg csapata ellen a Szuperkupát.
A Malara-vegyes egyébként okozott már némi főfájást az aktuális magyar bajnoknak, hiszen 2000-ben a BVSC-Brendon épphogy legyűrte a franciákat a Riviérán (5–4), míg egy évvel később a Fradi – igaz, némi parti közreműködéssel – egy góllal ki is kapott itt. S hogy a Nice nem lekezelendő ellenfél, arra egy tavalyi eredménye is figyelmeztet: idegenben csent pontot a BL-t később megnyerő Olympiakosz Pireusztól.
"Bár a csapat a kemény tréningek után fáradt volt szerda este, pénteken már teljesen lazán edzettünk, azaz szombatra mindenkinek fittnek kell lennie – ecsetelte Kovács. – Menni kell, hajtani, megállás nélkül, bedarálni az ellenfelet, ha nem is megy úgy, mint szeretnénk. Itt még a legjobb együttesek is megszenvednek, lehet, hogy mi is meg fogunk. Nem érdekel, ha szenvedve is, de muszáj nyernünk.”
Egy biztos, az Olympiakosz és a Mladost főúri társaságában nem igazán engedhető meg egy nizzai botlás. Avagy pontvesztés esetén pálmafáktól, pazar tengerparttól és bájosan cirógató napfénytől függetlenül mindenki roszszul érezné magát.
Legfrissebb hírek

Rosszul lett edzés előtt, megint kórházba szállították a románok kapitányát

Minden más foci
21 perce

Verstappen komolyan fontolgatja, hogy befejezi az F1-es pályafutását

F1
25 perce

Szlovén válogatott játékossal erősít a Csurgó – hivatalos

Kézilabda
36 perce

Vívás: hatodik és tizedik hely a párbajtőrözőcsapatok asztanai vk-viadalán

Egyéb egyéni
1 órája

Vívás: kilencedik a női kardcsapat a taskenti világkupaversenyen

Egyéb egyéni
1 órája

Olvasóinknál Tóth Balázs lett a mieink legjobbja Szlovénia ellen

Magyar válogatott
1 órája

Franco Foda: Az egész nemzet mögöttünk áll

Foci vb 2026
1 órája

„Figyelmeztettük az FIA-t” – a versenyzők változtatást követelnek Bearman óriási bukása után

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik