Négy között a lányok

2002.07.04. 22:30
Junior Európa-bajnokság, LouléA négy közé jutásértMagyarország–Hollandia7–6(3–1, 2–1, 1–2, 1–2)MAGYARORSZÁG: JANKOVICS –Tóth L., MOLNÁR A. 3, VARGA A. 2, Kisteleki D. 1, Gazdag, HÔNIG. Csere: Poszkoli, Waszlavszki, Brávik 1, Zsámbok, Báthori, Papp. Szövetségi kapitány: Györe LajosGörögország–Németország 12–5A 11. helyért: Nagy-Britannia–Svájc 12–9. A 9. helyért: Portugália–Franciaország 5–6. A 7. helyért: Csehország–Olaszország 11–5Bravúros győzelmének köszönhetően a legjobb négy közé jutott a magyar válogatott a női a portugáliai junior Európa-bajnokságon! Györe Lajos csapata Hollandiát győzte le 7–6-ra. Fantasztikusan kezdték a mieink a találkozót: Jankovics Eszter védéseivel, hatékony támadásokkal a második negyedben már 5–1-re is vezettek. A folytatásban a bírók többet engedtek meg az addig alárendelt szerepet játszó hollandoknak, akik ezt is kihasználva 6–6-ra egyenlítettek. Az utolsó negyedben azonban talpraállt a magyar válogatott, amely kiharcolt egy kiállítást (Hőnig Ágnessel nem bírt a védője), amit Brávik Fruzsina váltott gólra. A mieink szombaton Oroszország ellen játszanak az elődöntőben. MestermérlegGyöre Lajos: –Gratulálok a lányoknak! Tavaly az ifik között a hatodik helyen végeztek, most viszont már minimum a negyedikek. Ezért jöttünk. Persze evés közben jön meg az étvágy, úgyhogy megpróbáljuk az oroszokat is legyőzni.