Női kézi: leiskolázta a brazilokat a magyar csapat az U18-as vb-n

B. V. utanpotlassport.huB. V. utanpotlassport.hu
2022.08.04. 22:12
Az első perctől kezdve fölényben játszott, s végül 32–16-ra legyőzte a brazilokat az észak-macedóniai U18-as leány kézilabda vb-n.

Százszázalékos mérleggel lépett tovább a szkopjei U18-as leány kézilabda-világbajnokság legerősebb csoportjából a magyar válogatott, amelynek csütörtök este már a középdöntőben volt jelenése Brazília ellen.

Kovalcsik Bianka öt gólt lőtt a braziloknak Forrás: IHF

Kovalcsik Bianka öt gólt lőtt a braziloknak  •  Forrás: IHF

Ráfért Bohus Beáta együttesére egy könnyű mérkőzés a spanyolokkal és a franciákkal vívott kiélezett csata után, és ez a vágyunk ezúttal teljesült. Már tíz perc után 9–3-ra vezettek a lányok, az első félidő végére pedig akkora előnyt alakítottak ki, hogy lényegében el is dőlt az összecsapás (19–10).

A szünet után is folytatódott a magyar csapat dominanciája, tényleg csak a kiütéses siker mértéke volt kérdéses. A számláló végül tizenhatnál állt meg, 32–16-os győzelem lett a vége.

A pénteki, norvégok elleni középdöntőmeccs sokkal nehezebbnek ígérkezik, és nagyobb erőfeszítéseket lesz szükség a negyeddöntőbe jutás kiharcolásáért.

U18-as leány kézilabda-világbajnokság, Szkopje (Észak-Macedónia)