Labdarúgás: előkerültek a fiatalok góllövő cipői az NB I-ben

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2022.08.16. 09:01
A labdarúgó NB I harmadik fordulójában összesen közel kilencszáz percet kaptak a 2002-es vagy annál fiatalabb játékosok a bizonyításra; közülük hárman gólt, ketten felnőttélvonalbeli debütálást is ünnepelhettek.

Az eggyel korábbi körhöz képest emelkedett a 2002-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgók összesített játékideje az NB I 3. fordulójában. Közel 150 perccel kaptak többet a vezetőedzőiktől a fiatalok, akik 866-ot töltöttek a gyepen. Az említett kritériumnak tizenhét spíler felelt meg, akik közül többen főszerepbe kerültek a játéknapon.

Katona Bálint győztes gólt szerzett a Kecskemétben Fotó: Réti Attila/KTE

Katona Bálint győztes gólt szerzett a Kecskemétben  •  Fotó: Réti Attila/KTE

A kecskeméti Katona Bálint (19) duplán örülhetett: harmadik élvonalbeli meccsén megszerezte az első gólját, ráadásul a találat három pontot jelentett a Mezőkövesd elleni (1–0), hazai találkozón. A vendégeknél ismét lehetőséget kapott Kállai Kevin (20).

Németh Dániel (18) is először ünnepelhetett gólt az NB I-ben. A Zalaegerszeg fiatal támadója az Újpest ellen szerzett vezetés a csapatának, a fővárosiak azonban a hosszabbításban egyenlíteni tudtak a Szusza Ferenc Stadionban. Németh mellett a csatársorban Szalay Szabolcs (20) is kezdőként kapott helyet.

Három a magyar igazság: a kispesti Kerezsi Zalán számára is emlékezetes marad a hétvége, hiszen az ő lövése is utat talált a paksiak hálójába, aminek köszönhetően első alkalommal mutathatta be a fiatal a gólörömét az élvonalban. A 3–3-ra végződő összecsapáson azonban nem lehetett felhőtlenaz öröme, mivel az utolsó percben egy tizenegyest is összehozott az ellenfélnek, amivel kialakult a végeredmény. A Budapest Honvédban az utánpótláskorúak közül a 20 évesek triója, Szabó Alex, Kocsis Dominik és Bocskay Bertalan is játszott. A Paksban a fiatalok közül egyedül Vas Gábor (18) kapott lehetőséget, azonban ő sem lehet maradéktalanul elégedett, hiszen egy büntetőt róla is befújtak a mérkőzésen, amit értékesítettek a kispestiek.

A DVSC–Vasas mérkőzésen nem csak a végeredmény lett 1–1: a hazai oldalon a Serie A-s Torinótól kölcsönvett Horváth Krisztofer (20), míg a vendégeknél Szalai József(19) debütálhatott az NB I-ben. A debreceni csapatban Baráth Péter (20) és Baranyai Nimród (19) is lehetőséget kapott, míg az angyalföldi gárdábanIyinbor Patrickot (20) a hajrában cserélték le.

A forduló legfiatalabb labdarúgóit a Puskás Akadémia vetette be. A felcsútiak a Kisvárda otthonában játszottak 1–1-et, amely során a végig a pályán lévő Komáromi György (20) mellé két 17 esztendős reménység, Major Marcell és Bakti Balázs is beszállt.

A Ferencváros–Mol Fehérvár (4–0) találkozón nem lépett pályára 2002-es vagy annál fiatalabb játékos.

A 2002-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYARLABDARÚGÓKJÁTÉKPERCEI AZ NB I 2022-2023-AS ÉVADÁNAK 3. FORDULÓJÁBAN: