Labdarúgás: 2005-ös debütánst köszönthetett az NB I mezőnye

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2021.11.23. 09:02
Az előző körhöz képest valamelyest emelkedett a 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgók játékperceinek az összege az NB I 13. fordulójában.

A labdarúgó NB I múlt hét végi, 13. fordulójában összesen 426 percet kaptak a 2001-es vagy annál fiatalabb játékosok, ami bő félórás növekedést jelent a válogatott szünet előtti, 12. körhöz képest.

Nem meglepő módon ismét az MTK Budapest mérkőzésén láthattuk a legtöbb fiatalt: a Budapest Honvédhoz látogató– és 3–0-s vereséget szenvedő– kék-fehéreknél Varju Benedek (20), Vancsa Zalán (17) és Kata Mihály (19) kapott lehetőséget, míg a hazaiaknál Horváth Ferenc vezetőedző az utolsó percekben a 18 éves Kerezsi Zalánt, illetve a felnőttélvonalban most debütáló, 2005-ös születésű Szűcs Tamást vetette be. A fiataloknak nem is kellett több, csapatuk harmadik találatában mindketten tevékenyen részt vettek, Kerezsi neve mellé ráadásul a gólpasszt is feljegyezhetjük.

A Budapest Honvéd fiataljai, Szűcs Tamás és Kerezsi Zalán készülnek az MTK Budapest elleni meccs előtt Forrás: Budapest Honvéd

A Budapest Honvéd fiataljai, Szűcs Tamás és Kerezsi Zalán készülnek az MTK Budapest elleni meccs előtt  •  Forrás: Budapest Honvéd

A Zalaegerszeg a nyitómeccsen a Mezőkövesd csapatát fogadta, és egészen az utolsó percekig győzelemre állt, a vége azonban döntetlen lett (1–1). A zalaiak színeiben Skribek Alen (20) a kezdőcsapatban kapott helyet.

A Paksi FC – az utóbbi hónapok során nem először – kiütéssel verte a Puskás Akadémiát (4–1); a felcsútiak színeiben Komáromi Györgyöt (19) figyelhettük, aki egy órát tölthetett a pályán.

Nála valamivel több idő jutott a Gyirmót FC–Kisvárda (1–1) összecsapáson a győriek csapatában alapembernek számító Radics Mártonnak(19), míg az Újpest–DVSC (3–1) meccsen a vele egyidős Baráth Péter állt be az első játékrész során a debreceniekhez.

A Ferencváros–Mol Fehérvár (3–0) mérkőzésen nem láthattunk 2001-es vagy annál fiatalabb magyar játékost a pályán.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 13. FORDULÓJÁBAN: