Kézilabda: ismét bizonyíthat az utánpótlás a felnőttélvonalban

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2023.09.01. 15:10
Címkék
Bár tömegről nem beszélhetünk, számos utánpótláskorú kézilabdázó mutatta meg a tudását a férfi és női NB I előző évadában, erre pedig a hét végén már teljes gőzzel rajtoló idényben is lesz lehetőségük.

A fiúszakágban a nyár végével „kifutó” juniorkorosztály miatt megváltozik, hogy melyik fiatalok tartoznak az új évad elejétől az utánpótláshoz. A lányoknál marad a határ, továbbra is a 2004-es és annál később született játékosok alkotják a fiatalok táborát, és mostantól a fiúknál is ugyanez az évfolyam lesz a vízválasztó; a nyáron még U21-es vb-ezüstérmet szerző 2002-esek és 2003-asok is fellépnek a felnőttek közé.

Az elmúlt évben is számos fiatal bizonyította, hogy helye van az NB I-ben; a már emlegetett U21-es férfiválogatott és az U19-es Eb-t  megnyerő leánycsapat keretét is javarészt a felnőttélvonalban pallérozódó kézilabdázók alkották, a fejlődésükhöz rengeteget tett és tesz is hozzá, hogy a „nagyszínpadon” szerepelnek.

Borítékolható, hogy ismét a NEKA együttesei állnak majd a legtöbb fiatalperccel az évad végén, ám a balatonboglári akadémián kívül is mozgolódhatnak majd a fiatalok, többen közülük ráadásul nem az első idényüket kezdik az NB I-ben.

Férfivonalon a két „nagy”, vagyis a Telekom Veszprém és a Pick Szeged esetében várhatóan nem láthatunk majd túl gyakran utánpótláskorú magyar játékost akcióban, a legutóbb harmadikként végző Mol Tatabánya viszont

leigazolta a BFKA-Veszprémtől a mindössze 16 éves Eklemovic Márkót, aki az új csapata legutóbbi felkészülési meccsén a júniusban BL-döntőt játszó Kielce ellen betalált augusztus végén.

A fiatal péntek este akár be is mutatkozhat az NB I-ben, idegenben a PLER-Budapest ellen. A 2022/2023-as évadban negyedik FTC-Green Collect 19 éves irányítója, Csörgő Kristóf a fiatalok között a rutinosak apró táborát erősíti: 21 mérkőzésen 42 gólt dobott, az új idényben akár még nagyobb szerep is hárulhat rá. 

A női NB I-ben címvédő Győri Audi ETO csapatában többen is tűzközelben lehetnek: a nyáron U19-es Eb-aranyat nyerő Farkas Júliával a tavasszal kapott profi szerződést, de a névrokonára, a szintén 19 esztendős Farkas Eszterre is érdemes lesz figyelni, aki a szerdai évadnyitón megszerezte az első gólját a felnőttélvonalban, a Békéscsaba elleni győzelem alkalmával. Ha pedig U19-es Eb-siker: a torna legjobbjának megválasztott irányító, Simon Petra (18) az MTK-s kölcsönidény után ismét az FTC-ben bizonyíthat majd. A DVSC-Schaefflerben Csernyánszki Liliána (19) kaphat a korábbinál is nagyobb szerepet, de a Praktiker-Vác és a Mosonmagyaróvár sem marad fiatalok nélkül: előbbiben Csíkos Luca (18) és Kurucz Aida (19), utóbbiban Varga Emília (19) képviseli a korosztályos Európa-bajnokok sorát.

A lista persze közel sem teljes, bízzunk benne, hogy minél több utánpótláskorú játékos robban be idén a „nagyok” közé.

(Kiemelt képünkön: Eklemovic Márkó Forrás: Mol Tatabánya KC)

 

 

Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
17 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
25 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
30 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
32 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
45 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
45 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
54 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik