A múlt év elején új időszámítás kezdődött a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián, hiszen a Tokióban olimpia bajnoki címet szerző Lőrincz Tamás lett a csepeli központi utánpótlás-nevelőműhely szakmai igazgatója. Ugyanakkor a KIMBA-n nem Lőrincz az egyetlen korábbi nagy bajnok, akitől tanulhatnak a – elsősorban kötöttfogású – fiatalok, hiszen München (1972) olimpiai aranyérmese, dr. Hegedüs Csaba nagykövetként, szakmai főtanácsadóként segíti a munkát, míg a fiatalabb generációt képviselők közül a világbajnok Korpási Bálint az ősszel csatlakozott szakmai stábhoz, a legfrissebb edzőigazolás pedig a szintén vb-győztes Kiss Balázs, aki két évvel ezelőtt hagyott fel az aktív birkózással, miután 38 esztendősen Eb-ezüstöt nyert.Lőrincz Tamás lett a csepeli központi utánpótlás-nevelőműhely szakmai igazgatója. Ugyanakkor a KIMBA-n nem Lőrincz az egyetlen korábbi nagy bajnok, akitől tanulhatnak a – elsősorban kötöttfogású – fiatalok, hiszen München (1972) olimpiai aranyérmese, dr. Hegedüs Csaba nagykövetként, szakmai főtanácsadóként segíti a munkát, míg a fiatalabb generációt képviselők közül a világbajnok Korpási Bálint az ősszel csatlakozott szakmai stábhoz, a legfrissebb edzőigazolás pedig a szintén vb-győztes Kiss Balázs, aki két évvel ezelőtt hagyott fel az aktív birkózással, miután 38 esztendősen Eb-ezüstöt nyert.
– kezdte az Utánpótlássportnak Kiss Balázs, aki a csepeli edzői munkája mellett a BVSC-Zugló szakosztály-igazgatójaként is tevékenykedik. – Miután 2021-ben visszavonultam, megkezdtem a civil életemet, családot alapítottam, így tavaly – egy-két edzést leszámítva – szinte egyáltalán nem birkóztam, miközben az életem azt megelőző huszonkilenc évében a sport töltötte ki a mindennapjaimat.
Természetesen rengeteget köszönhetek a sportágnak, így szerettem volna valamit visszaadni ebből. Aktív versenyzőként már nincs lehetőségem erre, de edzőként még igen, szóval ilyen formában próbálok átadni minél többet az évtizedek alatt felhalmozott tapasztalataimból és tudásomból.”
Kiss februárban kezdte meg a munkát trénerként, és heti két-három alkalommal tart edzéseket a KIMBA kötöttfogású alapprogramos akadémistáinak.
„Nagyon élvezem az új szerepkört, de még nagyon az elején járok az edzői pályának, nyilván sokat kell tanulnom. Ez másik szakma, számomra teljesen új kihívás, de igyekszem hasonló alázattal és elhivatottsággal tenni a dolgomat, mint egykoron versenyzőként. Eddig csak is pozitív benyomásokról tudok beszámolni, a fiatalok jól fogadják az instrukciókat – nyilatkozta az egykori klasszis. –
(Kiemelt kép forrása: KIMBA)