Kajak-kenu: ukrán fiatalok készülnek a Kolonics Vízitelepen

Vágólapra másolva!
2022.03.12. 11:40
Címkék
Tizenöt fős ukrán kajakosokból és kenusokból álló utánpótláscsapatnak biztosít szállást, étkeztetést és edzéslehetőséget a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. A fiatal versenyzők és edzőik kedden lépték át az ukrán-magyar határt, azóta Kolonics György Vízisport Központban laknak.

Az MKKSZ az orosz-ukrán konfliktus kirobbanásakor rögtön felajánlotta segítségét az Ukrán Kajak-Kenu Szövetségnek. Kedden délután két Kijevtől délre fekvő város fiatal sportolóiés edzőikérkeztek Magyarországra, akik így a következő heteket nálunk tölthetik.

Forrás: MKKSZ
Forrás: MKKSZ

 •  Forrás: MKKSZ

„Hmelnickijés Vinnicka városából jött a csapatmondta Horváth Noémi az MKKSZ nemzetközi kapcsolatért felelős munkatársa. – A határig busszalés vonattal utaztak, majd néhány óra várakozásés adminisztráció után Záhonynál lépték át a határt. Innen kisbuszokkal szállítottuk őket a Kolonics György Vízisport Központba, ahol teljes ellátásban részesülnek.”

A legfiatalabb versenyző 2009-ben, a legidősebb pedig 1999-ben született. A szerdai napot főleg pihenéssel töltötték, csütörtökön azonban már edzettek is. Mindössze néhány ruhátés a lapátjaikat tudták magukkal hozni, Kolonics Vízitelepen azonban minden lehetőségetés eszközt megkapnak, amire szükségük van.

„Minden szolgáltatást igénybe vehetnek a létesítményben, megmutattuk nekik a tanmedencét, valamint a kondi– és az ergométeres termet is. Futni is tudnak a központ területén, illetve a vízreszálláshoz néhány hajót is a rendelkezésükre bocsátottunk” – mondta Horváth Noémi.

A csapat március 16-ig marad a Kolonics György Vízisport Központban, majd Szolnokra szállítják őket, ahol ugyanúgy minden lehetőséget biztosítanak nekik a zavartalan felkészüléshez.

További korosztályos hírekKAJAK-KENUBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

Újratervezés a Napolinál: Conte hosszú hibaleltárral várta vissza játékosait a bajnoki szünetről

Olasz labdarúgás
14 perce

Három klasszis érkezését jelentette be az FTC női kézilabdacsapata – hivatalos

Kézilabda
26 perce

Elkönyvelte a második helyet, végül aranyérem került a nyakába

Csupasport
31 perce

Férfi kézi NB I: a sérülések miatt újabb idény közbeni igazolás jöhet Szegeden

Kézilabda
34 perce

Több mint 800 millió forintra jelentkezhetnek a kis és közepes sportegyesületek

Egyéb egyéni
41 perce

Az FTC átlövője sem játszhat a női kézilabda-vb-n

Kézilabda
56 perce

Kovács István az egyik alelnökjelölt az ökölvívó-világszövetségnél

Ökölvívás
1 órája

Otthonában sérült meg a Chelsea sztárja, nem játszik a Barca és az Arsenal ellen

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik