Roland Garros: Tóth Amarissa döntős leány párosban

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.06.11. 19:12
Címkék
A 18 éves Tóth Amarissa az orosz Maria Bondarenko oldalán bejutott a junior Roland Garros páros leányversenyének a döntőjébe.

A 16 éves cseh Linda Noskova péntek délelőtt az orosz Diana Snajder ellen jutott be a francia nemzetközi salakpályás teniszbajnokság korosztályos viadala, a junior Roland Garros leányversenyének fináléjába – ezzel hangolva a délutáni páros elődöntőjére, melyben az a mindössze 15 esztendős andorrai Victoria Jimenez Kasintseva volt a partnere, akit az egyes negyeddöntőjében búcsúztatott, mint első kiemeltet. Jimenez Kasintsevát nem hiába tartották egyesben is favoritnak: tavaly szinte világszenzáció volt, amikor csupán 14 évesen magasba emelte a juniorok Australian Open-trófeáját. Így mondhatni, igen kemény dió várt a páros elődöntős ellenfelére, amely a magyarok örömére az MTK Budapest kiválósága, a 18 éves Tóth Amarissa és a vele egyidős orosz Maria Bondarenko duója volt.Linda Noskova péntek délelőtt az orosz Diana Snajder ellen jutott be a francia nemzetközi salakpályás teniszbajnokság korosztályos viadala, a junior Roland Garros leányversenyének fináléjába – ezzel hangolva a délutáni páros elődöntőjére, melyben az a mindössze 15 esztendős andorrai Victoria Jimenez Kasintseva volt a partnere, akit az egyes negyeddöntőjében búcsúztatott, mint első kiemeltet. Jimenez Kasintsevát nem hiába tartották egyesben is favoritnak: tavaly szinte világszenzáció volt, amikor csupán 14 évesen magasba emelte a juniorok Australian Open-trófeáját. Így mondhatni, igen kemény dió várt a páros elődöntős ellenfelére, amely a magyarok örömére az MTK Budapest kiválósága, a 18 éves Tóth Amarissa és a vele egyidős orosz Maria Bondarenko duója volt.

Tóth Amarissa párosban döntős a junior Roland Garroson Forrás: huntennis.hu
Tóth Amarissa párosban döntős a junior Roland Garroson Forrás: huntennis.hu

Tóth Amarissa párosban döntős a junior Roland Garroson  •  Forrás: huntennis.hu

Tóthék nagyot küzdöttek, hogy eljussanak idáig, kétszer is döntő játszmában léptek tovább, és egy karnyújtásnyira kerültek a finálétól, melyben Bondarenko tavaly is érdekelt volt Franciaországban – és csak hogy a szálak összefussanak: akkor Snajderrel párban veszített.

Az elődöntőben Noskováék kezdtek adogatóként, a felek 2:2-ig hozták is a saját szervajátékaikat, azután beindult a „brékdömping”, és a folytatásban mindkét kettős háromszor vette el a másik adogatását – így jutottak el 6:6-ig. Jöhetett a tiebreak, melyet Jimenez Kasintseváék kezdtek jobban, és 3-2-es vezetés után zsinórban négy pontot szerezve behúzták az első szettet.

A második játszmában már Tóthék vették kézbe az irányítást, és 3:0-ra elléptek az ellenfelüktől. A szervajátékuk sokkal kiegyensúlyozottabbá vált, és Noskováék nem is tudtak brékelni. Tóthék 5:2-nél fogadtak az egyenlítésért, és nem volt kérdés, hogy jöhet a döntő szett.

A harmadik felvonásban talán abban a két-három évnyi „rutinelőnyben” is bízhattak a magyar szurkolók, és szükség is volt a lányok minden tapasztalatára, hiszen a pontok itt még nagyobb jelentőséggel bírtak – a rövidített szettben 10 pontig mentek a felek a döntőért. A kiélezett percekben Tóthék maradtak higgadtabbak, és 4:4 után szétfoszlatták a cseh-andorrai duó finálés álmait: zsinórban hat pontot szerezve jutottak junior Roland Garros páros döntőjébe.

A szombati döntőben a magyar-orosz kettős, az Eala, Szelekmeteva-Alvisi, Pigato mérkőzés győztesével játszik a korosztályos Grand Slam-trófeáért.

JUNIOR ROLAND GARROS, LEÁNY PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Tóth Amarissa, Maria Bondarenko-Victoria Jimenez Kasintseva, Linda Noskova 2:1 (6:7, 6:2, 10:4)

További korosztályos hírekTENISZBENa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Littler ötödik tornáját nyerte meg a darts Premier League-ben

Egyéb egyéni
1 órája

Trumpnál az előny a sznúker-vb elődöntőjében

Egyéb egyéni
2 órája

Már most a csúcson – Cselőtei Márk publicisztikája

Bajnokok Ligája
2 órája

Pénteki sportműsor: négyes döntőben játszik az FTC a női vízilabda BL-ben

Minden más foci
2 órája

NS-kerekasztal: Szoboszlai maradjon még Liverpoolban!; László Csaba hallani sem akar a Sepsi OSK kieséséről

E-újság
2 órája

Gauff lemosta a pályáról Swiateket Madridban, a férfiaknál Medvegyev búcsúzott a mestertornán

Tenisz
3 órája

Két ponttal nyert Madridban, így négy meccsen továbbjutott az Olympiakosz az Euroligában

Kosárlabda
3 órája

Már készülhet a Konferencialiga-fináléra a Chelsea; egygólos előnyt szerzett a Betis az elődöntőben

Európa-konferencialiga
3 órája
Ezek is érdekelhetik