Atlétika: Kocsis Luca nagy reményekkkel várja a szabadtéri szezont

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2021.03.21. 08:51
Címkék
A Szolnoki SC-SI 16 éves ígérete, Kocsis Luca a 60 méteren és 60 gáton szerzett U18-as fedett pályás bajnoki címe után szabadtéren is maradandót alkotna.

A február végi U18-as és U20-as fedett pályás atlétikai bajnokságon a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola szerezte a legtöbb aranyérmet. Az öt első helyet két ifjúsági korú versenyzője hozta össze. A nem sokkal korábban ötpróbában is ifjúsági bajnoki címet szerző Keszthelyi Luca a hármas-, a távol- és a magasugrás U18-as bajnoka lett, míg Kocsis Anna Luca 60 méteren és 60 méter gáton győzött, de azért még 200 méteren is a másodikként zárt.Keszthelyi Luca a hármas-, a távol- és a magasugrás U18-as bajnoka lett, míg Kocsis Anna Luca 60 méteren és 60 méter gáton győzött, de azért még 200 méteren is a másodikként zárt.

Kocsis Luca két országos bajnoki címmel kezdte az éve Fotó: Bodrogi Tamás
Kocsis Luca két országos bajnoki címmel kezdte az éve Fotó: Bodrogi Tamás

Kocsis Luca két országos bajnoki címmel kezdte az éve  •  Fotó: Bodrogi Tamás

Varga Ádám tanítványa tíz évvel ezelőtt ismerkedett meg az atlétika alapjaival, és az első versenyén mindjárt három aranyérem került a nyakába. Eleinte hosszabb távokon futott, mellette ugrott, jelenleg a sprintre és a gátra fókuszál.

„Nagyjából serdülőkoromban bontakozott ki, hogy a sprint és a gát lesz a fő irányvonal – mondja a 16 éves Kocsis Luca. – Akkor szereztem az első korosztályos bajnoki címemet, és akkor kerültem be először a válogatottba is. Bízom benne, hogy ez a fejlődés folyamatos marad. A továbbiakban is igyekszem kitartóan, elszántan, alázattal végezni a munkát.”

Hogy az ígéret két számban is nyert februárban, nem tartozik a nagy meglepetések közé, hiszen reális esélyek mutatkoztak a sikereire. Ezzel együtt a benti országos bajnokságok előtt sosem érzi, hogy biztosra mehet.

„Láttunk lehetőséget az aranyérmekre, ezért is indultunk el ebben a két számban. A harmadik a kétszáz méter lett volna, de azt a futásomat sérülés hátráltatta. Boldog vagyok, mert nem tudom, pontosan miért, de több éve van félelmem a fedett pályával kapcsolatban. Ezt most sikerült legyőzzem, és a két bajnoki cím hatalmas motivációt ad a folytatáshoz. A szabadtérre is nagy reményekkel érkezem. Gáton és száz méteren is teljesíteni a korosztályos Európa-bajnoki szintet.”

Jelen állás szerint az U18-asok kontinensviadalát augusztus végén az olaszországi Rietiben rendezik. Luca pedig a tervezett nagyszerű évkezdés után joggal bizakodhat a folytatást illetően. Ám nemcsak az éveket, a futásokat is szereti megkomponálva indítani.

„A rajt előtt szokott mozdulatsorom van. Hajfelkötés, hajigazítás. Kiskoromban alakult ki ez a hagyomány, azóta minden versenyen így teszek. Szerintem szerencsét hoz.”

További korosztályos hírekATLÉTIKÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Nincs még jó formában, de így is megnyerte az ötven kilométeres versenyt

Csupasport
25 perce

Ötéves eltiltást kapott a New York Marathon 2021-es győztese

Atlétika
28 perce

Búvárúszás: Törőcsik Zsófia világcsúcsra készül szabadtüdős mélységi merülésben

Úszás
56 perce

Funsho Bamgboyét már a télen ajánlották a DVTK-nak, de…

Labdarúgó NB I
1 órája

Premier League: finoman szólva sem népszerű a VAR a drukkerek körében

Angol labdarúgás
1 órája

A sikeredző állásába került a Köbenhavn pocsék idénye, Schäferék korábbi mestere váltja

Minden más foci
1 órája

Klubja megkezdte a válogatottat elhagyó Balogh Botond kezelését

Magyar válogatott
1 órája

Férfi kosár Ek: Perl Zoltán március legjobbja

Kosárlabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik