Úszás: megvan az ifjúsági olimpiára utazók névsora

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.08.24. 12:00
Címkék
Kiderült, ki az a nyolc úszó, aki képviselheti Magyarországot a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián. Az októberi játékokon természetesen részt vesz két legnagyobb klasszisunk, Milák Kristóf és Késely Ajna, de rajtuk kívül is roppant erős magyar csapat utazik Argentínába.

B. V. – utanpotlassport.huKevesebb, mint két hónappal a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiai rajtja előtt kiderült, hogy ki az a nyolc versenyző, aki képviselheti Magyarországot az elmúlt négy év legfontosabb utánpótlás-eseményének úszóversenyein.B. V. – utanpotlassport.huKevesebb, mint két hónappal a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiai rajtja előtt kiderült, hogy ki az a nyolc versenyző, aki képviselheti Magyarországot az elmúlt négy év legfontosabb utánpótlás-eseményének úszóversenyein.

Milák Kristóf Buenos Airesbe is aranyérmekért megy Forrás: LEN
Milák Kristóf Buenos Airesbe is aranyérmekért megy Forrás: LEN

Milák Kristóf Buenos Airesbe is aranyérmekért megy  •  Forrás: LEN

A versenyrendszer – csak úgy, mint egyébként más sportágakban – egyáltalán nem szerencsés, hiszen mindössze négy fiú és négy lány képviselheti a tehetségekben roppant gazdag magyar úszósportot. Elég, ha csak júliusi eleji helsinki junior Európa-bajnokságra gondolunk. A pazar nyári eredmények alapján így nyilván nem volt könnyű kiválogatni azt a négy-négy versenyzőt, aki Argentínában is megméretheti magát. Összesen hat klub fiataljai alkotják a keretet.

A fiúk mezőnyében Milák Kristóf kerettagságához szemernyi kétség sem férhetett. Az érdiek 18 éves klasszisa négy aranyéremmel tért haza a finnországi korosztályos kontinensviadalról a glasgow-i felnőtt Eb-n, 200 m pillangón pedig utcahosszal verte egész Európát. Nyilván nem októberben lesz a legfrissebb, de már többször bizonyította, őt ez a legkevésbé sem zavarja, egyértelműen a magyar csapat egyik legnagyobb esélyese lehet Argentínában. Ráadásul a Magyar Olimpiai Bizottság honlapja szerint kilenc számban is rajthoz áll.

Késely Ajna szépen búcsúzna az utánpótláséveitől Argentínában Fotó: Pass Ferenc
Késely Ajna szépen búcsúzna az utánpótláséveitől Argentínában Fotó: Pass Ferenc

Késely Ajna szépen búcsúzna az utánpótláséveitől Argentínában  •  Fotó: Pass Ferenc

Mellette szintén szép reményei lehetnek a junior Eb-ről két arannyal hazatérő Kalmár Ákosnak. A 18 esztendős bajai versenyző akkor 800 és 1500 m gyorson nyert, a rövidebb távon Buenos Airesben is elindul. Rajta kívül még a 17 éves Bőhm Sebestyén (Eger) és a 16 esztendős Zombori Gábor (Budafóka SE) került be a keretbe. Hozzá kell tennünk, hogy az egyéni esélyek mellett a fiúk vegyes váltója is erős lehet, hiszen valamennyi úszásnemből akad egy kiváló versenyző a csapatban.

A lányok között természetesen kétség sem férhetett a junior Eb-n legeredményesebb magyar versenyző, az akkor öt aranyérmet szerző Késely Ajna szerepléséhez. A Kőbánya SC 17 éves kiválósága utolsó utánpótlás-fellépésére készül, miközben három éremmel (két ezüst, egy bronz) tért haza a glasgow-i felnőtt Eb-ről. A tervek szerint a három gyorsúszó szám (200, 400, 800 m) mellett 200 m vegyesen is elindul.

Mellette még a korosztályos Eb-ről szintén aranyéremmel hazatérő 16 éves Berecz Blanka (Kőbánya SC) és 17 esztendős Barócsai Petra (Érd), valamint a százhalombattaiak szintén Eb-érmes hátúszója Ilyés Laura Vanda alkotja a magyar csapatot.

Nem akármilyen nyolcas!

AZ IFJÚSÁGI OLIMPIÁRA UTAZÓ MAGYAR KERET:
Fiúk: Bőhm Sebestyén (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell), Kalmár Ákos (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors), Milák Kristóf (50 m gyors, 100 m gyors, 200 m gyors, 400 m gyors, 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó, 50 m hát, 100 m hát), Zombori Gábor (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes)
Leányok: Barócsai Petra (200 m gyors, 400 m gyors), Berecz Blanka (100 m pillangó, 200 m pillangó), Ilyés Laura Vanda (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes), Késely Ajna (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 200 m vegyes)

További korosztályos híreinkÚSZÁSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: pályán az Arsenal; folytatódik a jégkorong-vb

Ökölvívás
4 órája

Győrben a bajnoki trófea!; Liu Shaolin: A jégen vagyok otthon…

E-újság
4 órája

A jövő Győrben épül – Moncz Attila publicisztikája

Labdarúgó NB I
4 órája

Hajrá ott és itt – Malonyai Péter jegyzete

Kézilabda
4 órája

Ligue 1: kikapott a városi vetélytárstól a PSG, Dembélé megsérült

Francia labdarúgás
5 órája

Raphinha vezérletével a Betis ellen is megőrizte hibátlan hazai mérlegét a Barcelona

Spanyol labdarúgás
5 órája

Jamie Vardy góljával nyert a Cremonese, de a Lecce 96. perces győztes gólja miatt a kiesőzónában maradt

Olasz labdarúgás
5 órája

Megvédte a címét a Perugia a férfi röplabda BL-ben

Röplabda
5 órája
Ezek is érdekelhetik