Cselgáncs: Özbas Szofi már biztos résztvevője az ifjúsági olimpiának

2018.07.16. 20:27
Címkék
Egy arany- és két ezüstérmet szerzett a hongkongi Ázsia-bajnokságon a háromfős magyar ifjúsági cselgáncscsapat. A fiatalok ezzel valalmivel közelebb kerültek a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiai kvótához. A fiúk vezetőedzője, Bíró Norbert beszélt arról oldalunknak, miért volt fontos a részvétel.

Krasznai Bence –utanpotlassport.huAz ifjúsági Európa-bajnokságot követően, miután frissült a korosztályos világranglista, a Magyar Judo Szövetség úgy döntött, hogy a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiai kvótára még esélyes magyar versenyzőket elindítja két Ázsia-kupán is; Hongkongban, valamint Makaóban.Krasznai Bence –utanpotlassport.huAz ifjúsági Európa-bajnokságot követően, miután frissült a korosztályos világranglista, a Magyar Judo Szövetség úgy döntött, hogy a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiai kvótára még esélyes magyar versenyzőket elindítja két Ázsia-kupán is; Hongkongban, valamint Makaóban.

Ennek okairól Bíró Norbert, az ifjúsági fiúválogatott szakágvezetője beszélt oldalunknak:

„A pontok alapján kiszámoltuk, hogy nagyon extrém esetben lecsúszhatnak még az ifjúsági olimpiáról a magyar versenyzők, a vetélytársak ugyanis gyűjthetnek annyi pontot a hátralévő viadalokon, amennyivel kiszoríthatja a magyarokat a legjobb ötből. Mérlegelt a szövetség, s amellett döntött, hogy elindít négy fiatalt Ázsiában.”

Özbas Szofi (kékben) már biztosan ott lesz októberben, a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián
Özbas Szofi (kékben) már biztosan ott lesz októberben, a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián

Özbas Szofi (kékben) már biztosan ott lesz októberben, a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián

A 73 kilós Nerpel Gergely, illetve a 90 kilogrammos Vég Zsombor egyaránt részt vett a hongkongi viadalon a hét végén. Mindketten bronzérmet szereztek a szarajevói ifjúsági Európa-bajnokságon, Gergelynek azonban valamivel több pontja van, tehát jobb esélyekkel vágott neki a távol-keleti megméretésnek.

Hongkongban viszont mindketten a dobogó második fokára álltak fel. Gergely esete egyértelműen kedvezőbb volt, ugyanakkor a döntőben alulmaradt az ausztrál Allan Rhysszal szemben. Bíró szerint a magyar fiú csupán azért kapott ki, mert szervezete nem akklimatizálódott tökéletesen.

Vég pedig a fináléban a világranglistavezető kazah, Bekarisz Szaduakasztól kapott ki nagy csatában. Zsombor csak abban az esetben kerülhet be a legjobb öt közé a világranglistán, ha a hét végén fel tud állni a dobogó legfelső fokára Makaóban.

A ceglédi fiúról tudni kell, hogy úgy lett bronzérmes az ifjúsági kontinensviadalon, hogy mindössze két héttel előtte épült fel súlyos sérüléséből. Bíró szerint azonban most már remek formában van.

Amennyiben mindkét fiú aranyérmet szerez a következő megméretésen, úgy a szövetség dönti el, hogy kit illett az argentínai repülőjegy.

A 63 kilogrammos lányok között tatamira lépő Özbas Szofi aranyérmet nyert Hongkongban, így biztossá vált indulása az októberi ötkarikás játékokon.

További korosztályos hírekCSELGÁNCSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Az ezredforduló óta a Barcelona uralja a La Ligát

Spanyol labdarúgás
25 perce

Játszadozás egymás között – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB II
7 órája

Gyász és ünnep – Somogyi Zsolt jegyzete

Spanyol labdarúgás
7 órája

Keddi sportműsor: döntőbeli 4. meccs a férfi röpi Extraligában; az FTC a férfi vízilabda BL-ben játszik

Minden más foci
8 órája

Nikolics: Vargára nagy jövő várhat az AEK-nál; Szélig Viktor büszke a Volánnál eltöltött 10 évére

E-újság
8 órája

Mathys Tel parádés gólt lőtt, a hibája viszont a Tottenham két pontjába került a Leeds ellen

Angol labdarúgás
8 órája

La Liga: kései gólokkal ikszelt egymással a Rayo és a Girona

Spanyol labdarúgás
8 órája

Ollózós góllal győzte le a kétgólos hátrányból felálló Napolit a Bologna

Olasz labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik