Vívás: fiatalos elsőségek a hétvégi vívóversenyeken

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.05.28. 18:48
Címkék
A fővárosi versenyzőkről szólt az újonc korosztály kard és tőr országos bajnoksága is. Az utánpótláskorú párbajtőrözők tatai előválogató-versenyén a 16 éves Büki Lili megint remekelt, és a felnőtt tőrözők budapesti viadalán is „fiatalos” elsőségek születtek.

B. V. – utanpotlassport.hu Összeszámolni is nehéz, hány korosztályos vívóverseny rendeztek a hét végén. Mindenekelőtt meg kell említeni az újonc korosztály kard és tőr országos bajnokságát. Ezen kívül előválogatót tartottak a junior és kadétkorú párbajtőrözőknek, és még a felnőtt tőrözők válogatója is a fiatalokról szólt. B. V. – utanpotlassport.hu Összeszámolni is nehéz, hány korosztályos vívóverseny rendeztek a hét végén. Mindenekelőtt meg kell említeni az újonc korosztály kard és tőr országos bajnokságát. Ezen kívül előválogatót tartottak a junior és kadétkorú párbajtőrözőknek, és még a felnőtt tőrözők válogatója is a fiatalokról szólt.

Az újonc kardozók nagykanizsai országos bajnokságán négyből három elsőséget a BVSC-Zugló versenyzői szereztek meg. A fiúk között Tóth Patrik egyéniben és csapatban (Avarkeszi Dániel, Komló Márton, Petrucz Mirkó) sem talált legyőzőre, míg a lányok a viadalán Brassai Dorottya nyert. A Vasas leánycsapata (Bende Barbara, Csapodi Orsolya, Galló Csilla, Spiesz Anna) törte meg a hegemóniát, amely az UTE alakulatát múlta felül a fináléban.

A párbajtőröző Büki Lili duplázott a hétvégén Forrás: hunfencing.hu
A párbajtőröző Büki Lili duplázott a hétvégén Forrás: hunfencing.hu

A párbajtőröző Büki Lili duplázott a hétvégén  •  Forrás: hunfencing.hu

A tőrözők korosztályos országos bajnokságát az UTE vívócsarnokában tartották meg. A fiúk mezőnyében egyéniben a ferencvárosi Vid Attila nyert, majd csapatban Skorka Csongorral, Tóth Barnabással és Tóth Zsomborral kiegészülve duplázott. A lányok között a Törekvés SE versenyzőjének, Kalocsai Lucának sikerült ugyanez a bravúr. Az egyénit követően csapatban Csík Flóra, Demeter Diána és Szeder Anna oldalán szerzett aranyérmet.

A kadét és junior párbajtőrözők válogatójára Büki Lili átmentette parádés formáját. A legutóbbi hétvégén a felnőttek viadalán Szász-Kovács Emesét is legyőző 16 éves tatai lány ezúttal a kadétek és a juniorok között is elvitte az aranyat. A junior fiúk mezőnyében a junior világ- és Európa-bajnok Koch Máté (Vasas) a fináléban kiélezett csörtében győzte le szintén junior vb- és Eb-győztes csapattársát, Andrásfi Tibort (BVSC-Zugló). A kadétok között a székesfehérvári Kovács Gergely nyert.

A felnőtt tőrözők utolsó 2017/18-as válogatója az utánpótláskorú versenyzők sikerét hozta. A férfiak mezőnyében a 19 éves Frűhauf Benjámin (BVSC-Zugló), a lányok között pedig a szintén 19 esztendős Kondricz Kata (Budapesti Honvéd) győzött a budapesti versenyen.

Részletes eredmények:
Újonc kard országos bajnokság, Nagykanizsa
Újonc tőr országos bajnokság, Budapest
Junior és kadét párbajtőr válogatóverseny, Tata
Felnőtt tőr válogatóverseny, Budapest

További korosztályos hírekVÍVÁSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

90 évvel ezelőtt a Haladást ünnepelte Szombathely

Képes Sport
16 perce

Videó: ezért lehetett szüksége Mbappénak védelemre a lefújás után

Foci vb 2026
38 perce

A három bajnoki címet szerző Takács Zsombort addig tartaná meg az MBH, amíg tudja

Kerékpár
50 perce

Gyémánt Liga: Jefferson-Wooden hajszállal Richardsson előtt női 100 méteren

Atlétika
1 órája

Vízilabda: „Nem kifogásokat keresünk, tanulni akarunk” – Kovács Róbert

Utánpótlássport
1 órája

Varga Zsolt: Örülök, hogy egy nehezebb meccset játszottunk

Vízilabda
1 órája

Vb 2026: Hervé Renard már nem a tunéziaiak szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
1 órája

„Mexikó labdás játéka az elmúlt tíz év legjobbja volt” – jöhetnek az angolok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik