Tokió 2020: tavaly mindkét csuklóját eltörte, most a döntőben úszik

2021.07.29. 01:21
null
Nic Fink tavaly eltörte mindkét kezét, most az olimpia döntőjében úszhat (Fotó: Getty Images)
Az amerikai úszó, Nicolas Fink futammásodikként, a negyedik legjobb idővel jutott be a 200 méteres mellúszás döntőjébe Tokióban. Ahogy az lenni szokott, Fink is sok mindenen keresztül ment, mielőtt a csúcsra érhetett volna – tavaly például eltörte mindkét csuklóját.

 

Nicolas Fink tavaly edzés közben elesett, és olyan szerencsétlenül ért földet, hogy mindkét csuklója súlyosan megsérült. Ez azt eredményezte, hogy a 2020-as évben javarészt hanyagolnia kellett a vízi edzéseit, ha mégis úszhatott, csakis gipszben tehette.

Edzés közben sérültem meg, de nem a vízben. Ezután csak gipszben edzhettem, és elmondhatom, nem ajánlom az embereknek, hogy hatezer méteres távokat ilyen nehezítéssel próbáljanak meg leúszni" – mondta Fink.

A mellúszásra szakosodó versenyző egy San Franciscó-i egyesületnek, a Cali Condorsnak a tagja, amellyel tavaly megnyerte a Nemzetközi úszóliga (ISL) budapesti döntőjét.

Fink a hat hónapos rehabilitációját követően teljesen felépült és csütörtökön a tokiói olimpia 200 méteres mellúszásának döntőjébe is bejutott, amit meg is nyerhet – ez pedig minden bizonnyal kárpótolná a visszatérésbe fektetett erőfeszítéséért.

Legfrissebb hírek

Szívből jövő dollárok – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
17 órája

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21
Ezek is érdekelhetik