Tokió 2020: szlalomkajakosé az első német arany

Megszületett Németország első aranyérme (Fotó: AFP)
Ricarda Funk győzött egyesben női szlalomkajakban kedden a tokiói olimpián.
A 2018-ban Európa-bajnok, 29 éves sportoló ezzel az első aranyérmet szerezte meg Németországnak a japán fővárosban.
Az ezüstérem a címvédő, 2012-ben Londonban harmadik spanyol Maialen Chourraut nyakába került, míg a harmadik a brit fővárosban második, Rióban bronzérmes ausztrál Jessica Fox lett.
TOKIÓ 2020
KAJAK-KENU, SZLALOM, NŐI K-1
1. Ricarda Funk (Németország) 105.50 mp
2. Maialen Chourraut (Spanyolország) 106.63
3. Jessica Fox (Ausztrália) 106.73
4. Stefanie Horn (Olaszország) 106.93
5. Klaudia Zwolinska (Lengyelország) 108.98
6. Luuka Jones (Új-Zéland) 110.67
Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba
Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Kurucz Levente: Egy egység vagyunk, csapatként készülünk
Kajak-kenu
2026.05.27. 13:56
Ezek is érdekelhetik



