Tokió 2020: jótékony célra elárvereztette ezüstérmét a lengyelek gerelyhajítója

Maria Andrejczyk árverésre bocsátotta olimpiai ezüstérmét (Fotó: AFP)
A lengyelek klasszis gerelyhajítója, Maria Andrejczyk jótékony célú árverésre bocsátotta a tokiói olimpián nyert ezüstérmét – írja az MTI.
A 25 éves atléta a befolyt összeget egy nyolc hónapos szívbeteg kisfiú amerikai műtétjére ajánlotta fel.
„Nem kellett sokáig gondolkodnom. Ez az első adománygyűjtő akció, amiben részt vettem, és tudom, hogy ez egy jó ügy" – idézte az insidethegames.biz oldal a sportolót, akit 2018-ban csontrákkal kezeltek.
A medáliáért kiírt árverést végül a Zabka nevű lengyel élelmiszerlánc nyerte meg 500 ezer zlotys (38.5 millió forint) ajánlatával, ez éppen a harmada annak az összegnek, ami a Miloszka nevű kisfiú operációjához szükséges. A gyűjtés ugyanakkor jól halad, már a célösszeg több mint 90 százaléka összegyűlt.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





