US Open: születésnapra győzelem Thiemtől, Andy Murray búcsúzott

MTI/H. Á.MTI/H. Á.
2020.09.04. 08:45
Születésnapra továbbjutás (Fotó: AFP)
A US Open negyedik napján sima háromszettes mérkőzésen jutott tovább a férfiaknál a második kiemelt Dominic Thiem, míg a nőknél az idei Australian Open győztese, Sofia Kenin nyert kanadai ellenfelével szemben, a spanyol Garbine Muguruza viszont meglepetésre kiesett a második fordulóban az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A 27. életévét csütörtökön betöltő osztrák Dominic Thiem az indiai Sumit Nagalt győzte le kevesebb mint két óra alatt csütörtökön. Thiem a harmadik körben a 31. helyen rangsorolt horvát Marin Ciliccsel találkozik, aki négy játszmában nyert a szlovákiai Gombos Norbert ellen a 32 közé jutásért rendezett meccsen.

US OPEN 2020
Az év második Grand Slam-tornájának párosításai és eredményei.

FÉRFI EGYESNŐI EGYES

A nőknél a második helyen kiemelt amerikai Kenin a kanadai Leylah Fernandezt verte meg csütörtökön két sima szettben, a következő körben pedig a tunéziai Onsz Dzsabúrral találkozik. Kenin még sohasem jutott a harmadik körnél tovább a New York-i Grand Slam-tornán.

A nap első meglepetését egyébként a három év kihagyás – a 2017-es Wimbledon – után első Grand Slam-tornáján szereplő, korábban a világranglistán a 31. helyig jutó bolgár Cvetana Pironkova szállította, aki simán, két szettben kiejtette Garbine Muguruzát. A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol brékkel kezdett, és már 5:3-ra vezetett, amikor összezuhant a játéka, ezután Pironkova azt csinált vele, amit akart. Csúnyán darabokra is tört Muguruza ütője, miután a bolgár harmadik játszmalabdáját már megcsinálva 7:5-re megnyerte az első szettet.

A másodikra sem állt össze a spanyol játéka, fogadóként például egyetlen pontot nyert, s adogatóként is csak nagy szenvedések árán hozta a gémeket, mígnem 4:3 után Pironkova elvette a szervajátékát, majd a sajátját ismét semmire hozva 36 perc alatt megnyerte a második játszmát és így a meccset is, s a román Patricia Tiget búcsúztató Donna Vekiccsel csap össze a 16 közé jutásért.

Az éjjeli etapban a harmadik kiemelt Medvegyev simán nyert, ahogyan a 15.-ként rangsorolt Auger-Aliassime is, aki a kétszeres olimpiai bajnok, világbajnok és háromszoros GS-tornagyőztes Andy Murrayt búcsúztatta három szettben.

A hölgyeknél könnyedén nyert a három amerikai favorit, Stephens, Keys és Serena Williams, Konta Johanna viszont szettelőnyről bukott. A fehérorosz párharcban a volt világelső Azarenka simán megverte az 5. kiemelt Szabalenkát.

US OPEN, NEW YORK (53 402 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Fucsovics Márton–Grigor Dimitrov (bolgár, 14.) 6:7, 7:6, 3:6, 6:4, 6:1
Tiafoe (amerikai)–Millman (ausztrál) 7:6, 3:6, 1:6, 6:3, 6:3
Thiem (osztrák, 2.)–Nagal (indiai) 6:3, 6:3, 6:2
Bautista (spanyol, 8.)–Kecmanovics (szerb) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Rubljov (orosz, 10.)–Barrere (francia) 6:2, 6:4, 7:6
De Minaur (ausztrál, 21.)–Gasquet (francia) 6:4, 6:3, 6:7, 7:5
Ruud (norvég, 30.)–Ruusuvuori (finn) 6:4, 6:3, 3:2-nél Ruusuvuori feladta
Cilic (horvát, 31.)–Gombos (szlovákiai) 6:3, 1:6, 7:6, 7:5