MTI/K. B. 2021.05.18 18:53 Frissítve: 2021.05.18 19:34

Tenisz: Williams a második körben búcsúzott Olaszországban

Az első helyen kiemelt Serena Williams a nyolcaddöntőben kiesett a pármai salakpályás női tenisztornán – írja a Magyar Távirati Iroda.

Serena Williams a második körig jutott Olaszországban (Fotó: AFP)

A 23-szoros Grand Slam-bajnok amerikai sztár – aki jelenleg 8. a világranglistán – kedden két szettben, 7:6, 6:2-re maradt alul a cseh Katerina Siniakovával (68.) szemben.

A 39 éves Williams az ausztrál nyílt bajnokság februári elődöntője után múlt szerdán lépett pályára ismét, de a római tornán két játszmában kikapott az argentin Nadia Podoroskától.

WTA-250, PARMA
Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért)

Martic (horvát, 2.)–Gracsova (orosz) 6:4, 6:2
Gauff (amerikai, 3.)–Kanepi (észt) 7:6 (8-6), 7:6 (9-7)
Friedsam (német)–Golubic (svájci) 6:4, 6:7 (1-7), 6:2
Errani (olasz)–Bogdan (román) 7:5, 4:6, 6:1
Nyolcaddöntő
Siniaková (cseh)–S. Williams (amerikai, 1.) 7:6 (7-4), 6:2

2021.06.20 09:10:36

Tenisz GYŐRI FERENC

A görög teniszező hisz a játékában, és reméli, hogy hamarosan megnyeri első Grand Slam-címét.

2021.06.13 13:18:28

Tenisz Cs. M.

A szerb teniszező karrierje 19. Grand Slam-tornagyőzelmét aratta, s ez a második Roland Garros-sikere.

2021.06.12 13:39:12

Tenisz H. Á.

A torna történelme során először nyerte meg a női egyest a Csehországból érkező játékos.

2021.06.11 14:29:15

Tenisz H. D.

A világelső szerb több mint négyórás csatát nyert meg • Készülhet a Sztefanosz Cicipasz elleni fináléra.