Tenisz: Vandeweghe győzött a Bajnokok Tornája nyitányán

2017.10.31. 12:41
Az amerikai CoCo Vandeweghe legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Peng Su-ajt a női teniszezők évzáró versenyén, a 2.2 millió dollár összdíjazású Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban.

A viadal keddi nyitó mérkőzésén az Australian Openen és a US Openen is elődöntős Vandeweghe szetthátrányból fordított.

A tavalyi év végén még világelső Angelique Kerber vereséggel kezdett. A világranglista 19. helyére csúszott német játékos – aki 2016-ban két Grand Slam-tornát nyert – az idén csak egy döntőt játszott Monterreyben, ahol kikapott Anasztaszija Pavljucsenkovától. Kedden Csuhajban ismét orosz ellenfelétől szenvedett vereséget.

A Bajnokok Tornáján négy háromfős csoportban zajlanak a küzdelmek, az első helyezettek jutnak az elődöntőbe. A 12 fős versenyen a szingapúri WTA-világbajnokságról lemaradt játékosok szerepelnek, a mezőny tagjai összesen 11 tornát nyertek idén.