Gyementyjeva öt év után nyert Venus ellen

Vágólapra másolva!
2009.10.28. 01:27
Címkék
A női teniszezők hagyományos év végi világbajnokságán három mérkőzést játszottak az első napon. A dohai torna nyitó találkozóján Viktorija Azarenka simán nyert Jelena Jankovics ellen. Ezt követően a két Williams testvér lépett pályára egy-egy orosz játékos ellen. Venus nem bírt Jelena Gyementyjevával, Serena viszont két szoros szettben megverte Szvetlana Kuznyecovát.

Gyementyjeva ezt megelőzően 2004-ben nyert legutóbb Venus Williams ellen (Fotó: Reuters)
Gyementyjeva ezt megelőzően 2004-ben nyert legutóbb Venus Williams ellen (Fotó: Reuters)

A torna első mérkőzésén Jelena Jankovics és Viktorija Azarenka csapott össze, és a szerb teniszező saját szavaival élve önmagát verte meg.

„Ha volt is egy vagy két jó ütésem, a harmadik már biztosan nem ment pályára. Árnyéka voltam önmagamnak” – mondta önkritikusan a 33 önhibát elkövető Jankovics Azarenka 6:2, 6:3-as sikere után.

A barna csoport nyitó találkozóján Venus Williams 6:3-ra megnyerte az első játszmát, a második pedig 6:5-nél szerválhatott a győzelemért, ám Jelena Gyementyjeva visszabrékelt, rövidítésben pedig egyenlített. A döntő szettben már egyértelműen jobb volt az orosz, így öt év elteltével ismét megverte az idősebbik Williams testvért – ez volt a 12. összecsapásuk.

Venus következő ellenfele húga, Serena lesz, aki egy másik orosszal, Szvetlana Kuznyecovával játszott a nap harmadik találkozóján.

A 11-szeres Grand Slam-győztes Serenának jobb eredményt kell elérnie Dohában Dinara Szafináénál, hogy visszavegye tőle az első helyet a világranglistán, és ehhez az első lépést meg is tette, ugyanis két szoros szettben legyőzte Kuznyecovát.

Az első rövidítésében hiába fordított 1–3-ról 6–4-re Kuznyecova, Serena egy nyerő ütéssel és egy ásszal egyenlített, majd 8–6-ra megnyerte a tiebreaket. A másodikban 5:5-nél vesztette el az adogatását az orosz játékos egy kettős hibával, ami végzetesnek bizonyult a számára.

 
SONY ERICSSON CHAMPIONSHIPS 2009, DOHA (4 550 000 dollár, kemény pálya) 
FEHÉR CSOPORT, 1. FORDULÓ
Azarenka (fehérorosz)–Jankovics (szerb) 6:2, 6:3
 BARNA CSOPORT, 1. FORDULÓ
Gyementyjeva (orosz)–V. Williams 3:6, 7:6, 6:2
S. Williams (amerikai)–Kuznyecova (orosz) 7:6, 7:5

 

Legfrissebb hírek

Curling: megvan a vegyes páros olimpiai selejtező első magyar sikere

Egyéb egyéni
17 perce

Darts-vb: Kovács Patrik úszással is készült

Egyéb egyéni
27 perce

Történelem az NHL-ben: megvan az első 1000 pontos német!

Jégkorong
1 órája

Az alapoktól az olimpiai aranyig – Füzesséry Gyula százéves

Kajak-kenu
1 órája

A Jalen Brunson és OG Anunoby vezette New York Knicks nyerte az NBA-kupát – videó

Amerikai sportok
1 órája

Valter Attila: Meg kell újulnom, és ezt a Bahrainnél hagyják

Kerékpár
2 órája

Új kihívások várnak jövőre a magyar kerékpárosokra

Kerékpár
2 órája

Szerdai sportműsor: Interkontinentális Kupa-döntőt vív a PSG, Király-kupa-meccset játszik a Real Madrid

Minden más foci
9 órája
Ezek is érdekelhetik