Aus. Open: 21/21! Federer 92 perc alatt jutott a 3. fordulóba

T. I.T. I.
2020.01.22. 14:24
Federer hibátlan melbourne-i sorozata 2020-ban sem tört meg (Fotó: AFP)
A világranglista 3. helyén álló Roger Federer három szettben, 6:1, 6:4, 6:1-re legyőzte a szerb Filip Krajinovicsot az ausztrál nyílt teniszbajnokság második körében, ezzel a legjobb 32 közé jutott. A találkozó összesen 1 óra és 32 percig tartott. A vr-12. Fabio Fogini heroikus csatában 4 óra és 9 perc után rövidítésben húzta be az ötödik szettet a hazai közönség előtt játszott Jordan Thompsonnal (66.) szemben.

A svájci klasszis 14 ászt ütött, és összességében is rendkívül magabiztos szervajátékkal rukkolt elő a világranglista 41. helyén álló ellenfelével szemben.

Krajinovics egyedül a második játszmában tudott komolyabb ellenállást kifejteni Federerrel szemben, majd a harmadik szettben rögvest egy kettős hibával elvesztett adogatójátékkal kezdett. Ezt követően rövid ideig ápolni is kellett, a karját fájlalta a szerb. A folytatásban a hatszoros Aus. Open-győztes Federer csak egy játékot engedélyezett riválisának, s 6:1, 6:4, 6:1-nél lezárta a találkozót.

„Nagyon boldog vagyok. Ez eddig nagyszerű szezonkezdet a számomra. Nyugodtnak és koncentráltnak érzem magam a pályán. Az ember edz és edz, aztán reménykedik, hogy ez játék közben is kifizetődik majd. Megyünk tovább, alig várom a következő mérkőzést – kezdte Federer – A harmadik szett végén öt-egy, negyven-semminél elgondolkodtam, hogy azért az talán nem volt teljesen fair, hogy ő tegnap három és fél órát kellett játsszon, én pedig egyetlen percet sem. Az eső most segített nekem. Nem is tudom, kissé sajnálom, hogy így alakult, de nem tehettem mást, mint kihasználom ezt az előnyt.”

Federer 21. alkalommal vesz részt az Aus. Openen, és példátlan sorozattal, immáron 21-szer jutott el legalább a 3. fordulóig.

Ez volt a svájci klasszis 359. győzelme egy Grand Slam-tornán.

Hajnali négykor kezdett Fucsovics Márton, aki 2 óra 16 perc alatt búcsúztatta a tavalyi U21-es világbajnokságot megnyerő, 18 éves olasz Jack Sinnert, s került a legjobb 32. közé. Bővebben a mérkőzésről itt.

Federer és Fucsovics egy ágon szerepel, így ha mindketten eljutnak odáig, egymás ellen vívhatnak a nyolcaddöntőben.

A hazai közönség előtt teniszező Jordan Thompson kétszettes hátrányból állt fel a világranglista 12. helyezett Fabio Fogini ellen, így végül a meccs döntő szettbe, az pedig rövidítésbe torkollott, de az olasz a 4 óra 9 perces mérkőzés végén érvényesítette a papírformát. 7:6 (7–4), 6:1, 3:6, 4:6, 7:6 (10–4)

A nap korábbi mérkőzéseiről ide kattintva olvashat!