A kínai nagy falat volt a címvédő számára - Li Na a csúcson

2011.06.04. 17:17
null
Li Na élete első Grand Slam-tornagyőzelmét aratta (Fotó: Reuters)
Címkék
A kínai Li Na két játszmában legyőzte a címvédő olasz Francesca Schiavonét a Roland Garros döntőjében, ezzel pályafutása első Grand Slam-tornagyőzelmét aratta.

 

 

NÉVJEGY
Név: Li Na
Született: 1982. február 26., Vuhan
Profi teniszező: 1999 óta
Testmagasság/testsúly: 173 cm/65 kg
Ütőfogása: jobbkezes (kétkezes fonák)
Jelenlegi világranglista-helyezése egyesben: 7.
Legjobb világranglista-helyezése egyesben: 6. (2011.03.21.)

Tornagyőzelmei egyesben: 6, ebből 1 Grand Slam (Roland Garros: 2011)

(MTI)

Címvédésre készült Francesca Schiavone, aki a döntőben a kínai Li Nával mérkőzött meg a Roland Garros fináléjában. Ennek ellenére az olasznak már az első játék megnyerésért meg kellett szenvednie. Schiavone bréklabdát hárítva nyerte csak meg az első gémet.

Az első négy játékban mindenki hozta a saját adogatójátékát, a fordulat ezután következett be.

2:2 után Li Na elnyerte a címvédő adogatójátékát, ami elég is volt a játszma megnyeréséhez. Ezután ugyanis Li Nának csak a saját szerváira kellett figyelnie. Volt, hogy szinte semmilyen ellenállást nem fejtett ki Schiavone adogatásainál, sajátjait viszont könnyedén hozta.

Érdekesség, hogy a következő négy gémben csupán egy labdamenetet nyert az éppen aktuális fogadó játékos.

Várható volt, hogy az olasz teniszező Li Na 5:4-es vezetésénél próbál meg visszabrékelni – de csak 30:30-ig volt pariban a végül az első szettet 6:4-re megnyerő Li Nával. A kínai azután, hogy az Australian Openen az idén döntőt játszott, most egy szettre került élete első GS-tornagyőzelmétől.

„Jobban izgultam az Australian Open döntője előtt, hiszen az volt életem első GS-fináléja. Most már tudom, mit kell csinálnom a döntőben” – mondta Li Na még a találkozó előtt. S valóban úgy tűnt, hogy tökéletesen tudja, mi vezethet a sikerhez.

A két játékos korábban négyszer találkozott egymással, örökmérlegük kiegyenlített volt. Mindketten kétszer verték meg a másikat, most azonban biztos volt, hogy elbillen a mérleg.

Li Na ezen a napon gyakorlatilag tökéletesen játszott, Schiavone nem tudott fogást találni a kínain, aki a második szett elején egyből brékelőnybe került. Li Na 2:0 után megint megpróbálta végigvinni vezetését, a dolgok 4:3-ig jól is alakultak – Schiavone ekkor nagyot küzdve visszabrékelte a kínait.

A feljavuló olasz a folytatásban közel állt ahhoz, hogy még egyszer elnyerje ellenfele szervajátékát, de nem sikerült, így következhetett a rövidítés. Az idegek harcát Li Na bírta jobban, a rövidítésben 7–0-ra verte meg riválisát…

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS
(17 520 000 euró, salak)
NŐI EGYES, DÖNTŐ
Li Na (kínai, 6.)–Schiavone (olasz, 5.) 6:4, 7:6 (7–0)
A DÖNTŐK 2000-TŐL
2000: Pierce (francia)–Martinez (spanyol) 6:2, 7:5
2001: Capriati (amerikai)–Clijsters (belga) 1:6, 6:4, 12:10
2002: S. Williams (amerikai)–V. Williams (amerikai) 7:5, 6:3
2003: Henin–Hardenne (belga)–Clijsters 6:0, 6:4
2004: Miszkina (orosz)–Gyementyjeva (orosz) 6:1, 6:2
2005: Henin–Hardenne – Pierce 6:1, 6:1
2006: Henin–Hardenne – Kuznyecova (orosz) 6:4, 6:4
2007: Henin–Ivanovic (szerb) 6:1, 6:2
2008: Ivanovics (szerb)–Szafina (orosz) 6:4, 6:3
2009: Kuznyecova–Szafina 6:4, 6:2
2010: Schiavone (olasz)–Stosur (ausztrál) 6:4, 7:6 (7–2)
2011: Li Na (kínai)–Schiavone 6:4, 7:6 (7–0)
(MTI)
Legfrissebb hírek

Labdarúgó-vb: nem kapott tájékoztatást Irán visszalépési szándékáról az ázsiai szövetség

Foci vb 2026
1 perce

Öt magyar az első százban a tenisz-világranglistán

Tenisz
21 perce

Iváncsik Mihály: 1986 életem legszebb éve volt a pályán

Kézilabda
32 perce

Los Angeles már nehezen elérhető, középpontban a 2032-es és 2036-os olimpia a súlyemelőknél

Egyéb egyéni
32 perce

Itt a húsvét, itt a nyúl, magyar–brazil három null!

Népsport
1 órája

Joan Laporta marad az FC Barcelona elnöke – hivatalos

Spanyol labdarúgás
1 órája

Heti légiósprogram: szombat kora délután Brighton–Liverpool

Légiósok
1 órája

Negyven évvel ezelőtt verte meg 3–0-ra Magyarország Brazíliát a Népstadionban

Magyar válogatott
1 órája
Ezek is érdekelhetik