Jankovics és Kuznyecova a tizenhat között búcsúzott Wimbledontól

2008.07.01. 00:19
Sajnálatunkra a mi Szávay Ágink is a meglepetésnek számító eredményeket gazdagította a mai játéknapon Wimbledonban, csakúgy, mint Jelena Jankovics (2.) és Szvetlana Kuznyecova (4.), akik egyaránt a nyolcaddöntőben intettek búcsút Londonnak. A férfiak mezőnyében Roger Federer és Rafael Nadal is meggyőző játékkal nyert, így – bár távol van még, de – alakul az álomdöntő.
Jelena Jankovics elbúcsúzott Wimbledontól
Fotó: Reuters

„Mario mindig veszélyes ellenfél” – mondta Federer a Lleyton Hewitt elleni sima, háromszettes győzelmét követően következő ellenfeléről, Mario Ancicról.

Ancic a nap mérkőzésén óriási küzdelemben 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:11 arányban múlta felül a 22. helyen kiemelt spanyol Fernando Verdascót. Győzelmével megkapta a lehetőséget, hogy megismételje a világelső elleni, hat évvel ezelőtti bravúros győzelmét.

Federer 63. győzelmét aratta sorozatban füves pályán, legutóbb épp a horvát játékostól kapott ki 2002. június 25-én.

A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal biztosan nyert az orosz Mihail Juzsnij ellen, és viszonylag könnyedén lépett tovább Marat Szafin is.

A nőknél volt meglepetés bőven. Bár mindkét Williams lány könnyedén, két szettet követően bejutott a legjobb nyolc közé, a 2. és a 4. helyen kiemelt hölgyek távoztak.

A végső sikerre is esélyesnek tartott Jelena Jankovicsot meglepetésre két sima játszmában verte meg a thaiföldi Tamarine Tanasugarn. A szerb klasszis a mérkőzést követően rendkívül mérgesen nyilatkozott, de nem önmagára, hanem a szervezőkre haragudott.

„Gyakorlatilag a parkolóban kellett játszanom, szinte helikopterrel kellett kimennem, hogy odaérjek. Nem értem, mit csinálnak. A sérülésem miatt szerettem volna kicsit később pályára lépni, de nem lehetett” – fogalmazta meg kritikáit Jankovics.

A „túl korán búcsúzó” kategóriába sorolhatjuk még az orosz Szvetlana Kuznyecovát, miután a lengyel Agnieszka Radwanska három szettben, 6:4, 1:6, 7:5 arányban kiütötte.