A világelső Justine Henin könnyedén lépett túl bolgár ellenfelén

2007.08.29. 22:52
Könnyedén, 6:4, 6:0-s győzelemmel jutott tovább a legjobb 32 közé az első helyen kiemelt Justine Henin az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A belga versenyzőnő a selejtezőből a főtáblára fölkerült bolgár Cvetana Pironkovát búcsúztatta. Korábban már továbbjutott Venus Williams, Ana Ivanovics és Jelena Gyementyeva is. A férfiaknál Carlos Moya és Tommy Robredo is a 2. fordulóban folytathatja.
Justine Heninnek csak látszólag kellett megerőltetnie magát
Reuters
Reuters

A második US Open-győzelmét megcélzó Justine Henin 68 perc alatt jutott túl balkáni ellenfelén, a találkozón összesen 22 nyerő ütést helyezett el riválisa térfelén.

A 19 éves, a világranglista 130. helyén álló Pironkova az első nyolc játékban még jól tartotta a világelsőt, de aztán Henin a kilencedikben elvette az adogatását, és a saját szervagémjét megnyerve 6:4-re „elvitte” az első szettet.

Ettől a pillanattól kezdve már gyakorlatilag semmilyen ellenállást nem tanúsított Pironkova, a belga lány 6:0-ra nyerte a második játszmát.

A következő fordulóban a hatszoros Grand Slam-győztes, 25 éves Henin újabb selejtezőből felbukkanó versenyzővel, Jekatyerina Makarovával méri össze a tudását.

A férfiaknál az 1. fordulóban az amerikai Robby Ginepri meglepően simán, 105 perc alatt 6:0, 6:3, 6:1-re verte a belga Olivier Rochust, s Carlos Moya sem sokat vacakolt német ellenfelével, Bjorn Phauval (6:1, 6:2, 6:4).

Kiderült, hogy Marat Szafin a következő körben a svájci Stanislas Wawrinkával találkozik, miután a helvét öt szettben legyőzte az orosz Jevgenyij Koroljovot.

A 8. helyen kiemelt Tommy Rodredo 6:3, 7:6 (7-5), 6:1-re győzött egy hazai versenyző, Bobby Reynolds ellen.