Spanyol kéz végzett Szafinnal

Vágólapra másolva!
2005.06.24. 23:38
Címkék
Négynapnyi verőfényes napsütés után csak megérkezett az, ami nélkül szinte elképzelhetetlen a wimbledoni bajnokság: az eső. Hogy az időjárás mennyire befolyásolja a verseny menetét, egyelőre nem tudni, de mivel kezdenek "torlódni" a mérkőzések, elképzelhető, hogy a hagyományosan szünnapnak szánt első vasárnapon is játszanak majd a főszereplők, mint az elmúlt években oly sokszor. Ennyit az esőről, inkább nézzük, mi történt a csonka pénteki játéknapon!
A spanyol Feliciáno López negyedszer indult Wimbledonban, és harmadszor játszhat nyolcaddöntôt – ennél tovább még egyszer sem jutott (Fotók: Reuters/Kieran Doherty)
A spanyol Feliciáno López negyedszer indult Wimbledonban, és harmadszor játszhat nyolcaddöntôt – ennél tovább még egyszer sem jutott (Fotók: Reuters/Kieran Doherty)
A spanyol Feliciáno López negyedszer indult Wimbledonban, és harmadszor játszhat nyolcaddöntôt – ennél tovább még egyszer sem jutott (Fotók: Reuters/Kieran Doherty)
A spanyol Feliciáno López negyedszer indult Wimbledonban, és harmadszor játszhat nyolcaddöntôt – ennél tovább még egyszer sem jutott (Fotók: Reuters/Kieran Doherty)
A spanyol Feliciáno López negyedszer indult Wimbledonban, és harmadszor játszhat nyolcaddöntôt – ennél tovább még egyszer sem jutott (Fotók: Reuters/Kieran Doherty)
A spanyol Feliciáno López negyedszer indult Wimbledonban, és harmadszor játszhat nyolcaddöntôt – ennél tovább még egyszer sem jutott (Fotók: Reuters/Kieran Doherty)

Kiesett például Marat Szafin, ami az ő wimbledoni múltját ismerve tulajdonképpen nem meglepő, viszont az első két fordulóban olyan meggyőzően játszott, hogy még John McEnroe is potenciális bajnokesélyesként emlegette. Ehhez képest péntek délután csak részleteket tudott felidézni ellenállhatatlan, agresszív teniszéből, alig több mint húsz perc elteltével pedig előjött belőle a régi (?) Szafin: először a labdát regulázta meg bírói intést érően, utána meg az ütőjén vezette le a feszültségét, egy szó, mint száz, az orosz hangulatember ezúttal a rossz arcát mutatta.
Amolyan halmozott büntetésként kiválóan teniszező ellenfelet fogott ki Feliciáno López személyében, aki egyébként nem ismeretlen Wimbledonban, ezt megelőző három indulása alkalmával egyszer a harmadik, kétszer pedig a negyedik a fordulóig jutott - spanyol létére.

"Honfitársaimhoz hasonlóan otthonosan mozgok salakon, de valami oknál fogva én füvön is remekül érzem magam, szeretek röptézni, meg úgy általában kedvelem a gyors teniszt. Örülök, hogy az idén is bejutottam a nyolcaddöntőbe" - örvendezett a balkezes López. Szafin négy brékpontját hárította, ő pedig kettőből kettőt értékesített - ez a nem mindegy.
"Nem találtam a játékomat, így pedig esélyem sem volt ilyen kellemetlen ellenféllel szemben. Az idén lejátszott füves pályás mérkőzéseim mindenesetre jól sikerültek, kezdem megszokni a borítást, és megígérem, visszajövök még ide, megpróbálom megnyerni a bajnokságot. Végül is két hét az egész, az még füvön sem megerőltető" - búcsúzott az orosz klasszis, aki a hallei előversenyen a döntőig jutott. Pénteki előadása láttán mindazonáltal felvetődik a kérdés: mikor párosul végre jó versenyzői képesség az istenadta tehetséggel?

Más is történt az eső előtt, latin vonalon továbblépett a mindenhonnan tüzelő, villámgyors chilei Fernando González (először jutott el a nyolcaddöntőig Wimbledonban, szettveszteség nélkül sikerült neki), Lleyton Hewitt pedig a legszebb napjait idézte a centerpályán vele együtt igazi showműsort kreáló Justin Gimelstobbal, természetesen hangzatos "Come on!"-ok kíséretében.
Ami a hölgyeket illeti: nos, itt remekelnek az oroszok, de legalábbis versenyben vannak még legjobbjaik. Anasztaszija Miszkina mindenesetre rendesen megkínozza magát, az első fordulóban 0:3-ről kapaszkodott vissza a döntő szettben, a második körben a 13. szettlabdáját értékesítve tudott csak előnybe kerülni, legutóbb, a szerb Jelena Jankovics ellen pedig úgy győzött végül döntő szett 10:8-ra, hogy a második játszmában elpuskázott két meccslabdát, a harmadikban meg 1:5-re állt, nem beszélve arról, hogy mindössze kilenc bréklabdát értékesített - a 33-ból…
Ezután elsősorban a "teniszperverzeknek" ajánljuk a következő mérkőzését, amelyet honfitársnőjével, Jelena Gyementyijevával vív majd, aki meglepő módon kevesebb kettős hibát ütött, mint legutóbbi ellenfele, az amerikai Mashona Washington. Mondjuk így is 29-nél tart már, ami csaknem tízes átlag meccsenként, vagyis mínusz két és fél gémnyi hendikep.

A Sport1 ma 13 órától élőben közvetíti az eseményeket Wimbledonból. ---- Kezdjük az elején: Daniele Bracciali elindult a wimbledoni selejtezőben, és miután a chilei Capdeville 0:6, 1:4-nél feladta ellene a meccset, még csak meg sem kellett izzadnia a nyitányon. A második körben a grúz Labadze következett - 4:6, 0:2-nél ő is feladta. A főtáblára jutásért rendezett harmadik fordulóban Bracciali dobta be a törülközőt, de szerencsés vesztesként megválthatta a jegyét a 128-as mezőnybe, ahol éppen az ATP Tour legmagasabb játékosát, a horvát Karlovicot fogta ki. Ötvenegy (!) ászt ütött neki az óriás, mégis legyőzte, 12:10-re megnyerve a döntő szettet, így ő próbálkozhatott meg a szinte lehetetlennel: a második fordulóban megverni a tavalyi döntős Andy Roddickot. Az előzmények ismeretében törvényszerű volt, hogy ez sem lesz "hagyományos" teniszmérkőzés: az amerikai nehéztüzér csütörtökön megnyerte az első két szettet, ezt követően Bracciali ápolást kért (a válla fájt), de nem adta fel, erőfeszítése pedig nem veszett kárba, mert Roddick fölé kerekedett a harmadik szett rövidítésében - ekkor sötétedés miatt félbeszakadt a csata.
Másnap aztán minden addiginál szebb tenisszel rukkolt ki a 27 éves olasz, kivételes játéktudásával, rafinált megoldásaival maga mellé állította a centerpálya népét, kiharcolta a döntő szettet, ott azonban egyszer elveszítette az adogatójátékát, ami elég volt Roddicknak ahhoz, hogy kicsikarja a továbbjutást. Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy egy olyan, még Roddicknál is képzettebb teniszező miért csak ötödször szerepel Grand Slam-torna-főtáblán. Braccialinak a legjobbak között lenne a helye, nem pedig a világranglista 120. helyén, ez teljesen nyilvánvaló. ---- "Bízom magamban, a tudásomban, bár az is igaz, hogy nem számítottam ilyen jó szereplésre, már csak azért sem, mert nemrégiben megsérültem, és alig volt időm a felkészülésre. Az utóbbi két mérkőzésemen mindenesetre megmutattam, semmiféle nyomást sem érzek" - magyarázta az egyesben még versenyben lévő egyetlen brit, az egyébként skót Andrew Murray, a tavalyi US Open juniorbajnoka.
"Élvezem a füves pályás teniszt - remélem, így leszek ezzel a jövő hét vége felé is…" - mondta sejtelmesen Amélie Mauresmo, aki mindössze 11 gémet veszítve masírozott be a nyolcaddöntőbe. Eddigi három ellenfele közül Czink Melinda szorította meg őt a legjobban, teniszezőnk öt gémet szerzett ellene az első fordulóban.
"Azért vagyok itt, hogy megszerezzem a harmadik bajnoki címemet, pillanatnyilag semmi más sem érdekel. Mindenkinél jobban akarom a tornagyőzelmet, és bátran ki merem jelenteni: én vagyok a legesélyesebb" - vallott elszántságáról az eddig takaréklángon égő Serena Williams.
"Ha olyan teniszezővel akadsz össze, aki valószínűleg egész nap képes pontosan és erősen adogatni, szinte semmi esélyed sincs a továbbjutásra, pláne itt, Wimbledonban. Balszerencsém volt, ugyanakkor el kell ismernem, ellenfelem jobban teniszezett, és megérdemelten jutott tovább" - kommentálta a kiesését a Roland Garros-bajnok Rafael Nadal, aki négy szettben maradt alul a luxemburgi Gilles Müllerrel szemben.
"Nem mondok újat, de füvön sokkal könnyebb játszani Nadal ellen, mint salakon, nekem csak ki kellett használnom a lehetőségeimet. Szerintem egyébként sohasem fog nyerni Wimbledonban, amíg ennyire pörgeti a tenyereseit" - ez pedig Müller határozott véleménye. ---- Andy Roddick (amerikai, 2.)-Daniele Bracciali (olasz) 7:5, 6:3, 6:7, 4:6, 6:3
Statisztika
1. adogatások (%-ban)7048
Ászok2315
Kettôs hibák48
Ki nem kényszerített hibák2439
Direkt pontok (adogatásból is)5167
Az 1. adogatásból megnyert pontok (%-ban)8185
A 2. adogatásból megnyert pontok (%-ban)5355
Az 1. adogatások átlagsebessége (km/óra)208201
A 2. adogatások átlagsebessége (km/óra)171156
Legerôsebb adogatás (km/óra)233222
Sikeres brékpontok3/111/2
Pontok/kísérletek a hálónál28/4426/31
Összes pontok158146
---- Angol nemzetközi bajnokság, Wimbledon (18 154 000 dollár, fű)

Férfi egyes
2. forduló: Roddick (amerikai, 2. kiemelt)-Bracciali (olasz) 7:5, 6:3, 6:7, 4:6, 6:3. 3. forduló: L. Hewitt (ausztrál, 3.)-Gimelstob (amerikai) 7:6, 6:4, 7:5; F. López (spanyol, 26.)-Szafin (orosz, 5.) 6:4, 7:6, 6:3; Ancic (horvát, 10.)-Monfils (francia) 6:3, 6:3, 6:1; González (chilei, 21.)-J. Johansson (svéd, 11.) 6:4, 6:4, 6:2; Dent (amerikai, 24.)-Berdych (cseh) 6:3, 7:6, 6:3; Juzsnij (orosz, 31.)-Björkman (svéd) 7:5, 6:3, 3:6, 4:4-nél eső miatt félbeszakadt.
A nyolcaddöntő felső ágának párosítása: Federer (svájci, 1.) vagy Kiefer (német, 25.)-Ferrero (spanyol, 23.) vagy Mayer (német); González-Juzsnij vagy Björkman; L. Hewitt-Dent; Ancic-F. López

Női egyes
3. forduló: Mauresmo (francia, 3.)-Perry (amerikai) 6:0, 6:2; Kuznyecova (orosz, 5.)-Vaidisová (cseh, 27.) 7:5, 6:7, 6:2; Gyementyijeva (orosz, 6.)-Washington (amerikai) 7:5, 6:1; Miszkina (orosz, 9.)-Jankovics (szerb-montenegrói, 17.) 6:0, 5:7, 10:8; Lihovceva (orosz, 13.)-Farina-Elia (olasz, 22.) 5:7, 6:4, 6:4; Maleeva (bolgár)-An. Serra-Zanetti (olasz) 6:3, 6:2.
A nyolcaddöntő felső ágának párosítása: Davenport (amerikai, 1.) vagy Szafina (orosz, 30.)-Vinci (olasz) vagy K. Clijsters (belga, 15.); Maleeva-Kuznyecova; Mauresmo-Lihovceva; Miszkina-Gyementyijeva

Férfi páros
1. forduló: Hernych, Zib (cseh)-J. Novák, Pala (cseh) 0:6, 7:6, 7:6, 4:6, 6:3. 2. fordíuló: B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 2.)- Auckland, Kiernan (brit) 6:3, 1:1-nél e. m. f.; Beck, Levinsky (szlovák, cseh)-Damm, Hood (cseh, argentin, 10.) 7:6, 6:7, 2:6, 6:4, 6:4; Knowle, Melzer (osztrák, 13.)-Hanescu, Pavel (román) 7:6, 7:6-nál e. m. f.; Etlis, Rodríguez (argentin, 14.)-Bachelot, Clément (francia) 3:6, 6:4-nél e. m. f.

Női páros
2. forduló: Petrova, Shaughnessy (orosz, amerikai, 4.)-Domachowska, Talaja (lengyel, horvát) 6:3, 6:1; Husarová, C. Martínez (szlovák, spanyol, 6.)-Llagostera-Vives, Sánchez-Lorenzo (spanyol) 6:2, 6:3; Aszagoe, Srebotnik (japán, szlovén, 10.)-E. Dominikovic, Nakamura (ausztrál, japán) 1:1-nél e. m. f.; Ivanovics, Krizan (szerb-montenegrói, szlovén)-Daniilidu, Pratt (görög, ausztrál, 14.) 6:3, 6:1; Loit, Strycová (francia, cseh, 15.)-Perebijnisz, Zsidkova (ukrán, orosz) 3:6, 6:4, 7:5; Ducsevina, Peer (orosz, izraeli)-G. Navratilová, Pastiková (cseh, 16.) 6:2, 6:7, 8:6; Callens, Gagliardi (belga, svájci, 17.)-Baltacha, O’Donoghue (brit) 6:1, 6:2; McShea, Spears (ausztrál, amerikai)- Cohen-Aloro, Szfar (francia, tunéziai) 6:1, 6:2

Vegyes páros
1. forduló: Frazier, Parrott (amerikai)-Curran, R. Barker (brit) 3:6, 6:3, 6:1; Kostanic, Fisher (horvát, ausztrál)-Garbin, J. Novák (olasz, cseh) 6:3, 6:4; Maleeva, Allegro (bolgár, svájci)-Medina-Garrígues, López-Morón (spanyol) 5:4-nél e. m. f.; Santangelo, García (olasz, argentin)-Vento-Kabchi, Prieto (venezuelai, argentin) 6:3, 6:4
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik