Téli olimpia 2022: Szlovákia és Lengyelország közösen pályázna

MTI MTIMTI MTI
2013.01.13. 13:40
Szlovákia és Lengyelország azt fontolgatja, hogy közösen pályázik a 2022-es téli olimpia rendezési jogára – árulta el vasárnap Robert Fico szlovák miniszterelnök.

„A lengyel oldalról érkezett a megkeresés, ők nagyon érdeklődnek a 2022-es rendezés iránt – fogalmazott Fico, hozzátéve, hogy amiatt lenne fontos a szlovák partnerség, mert Lengyelországban nincs központi hely az alpesi versenyek lebonyolítására. – A lengyeleknek ezért vagyunk érdekesek, mert a Magas-Tátrában nekünk van ilyen lehetőségünk.”

Robert Fico hangsúlyozta: még semmiről sem született döntés, de nagyon komolyan fontolóra veszik az ajánlatot.

Jövőre Szocsiban, 2018-ban pedig a dél-koreai Pjongcsangban rendezik a téli olimpiát.

Legfrissebb hírek

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
2026.06.25. 23:03

Győzelemmel debütált a szlovák válogatott Dunaszerdahelyen

Minden más foci
2026.06.01. 20:16

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián

Téli sportok
2026.06.01. 20:02

Ismét Vladimír Weiss lesz a szlovák labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya

Minden más foci
2026.05.12. 15:51

Téli olimpia 2038: a svájciak többsége támogatja a rendezést

Egyéb egyéni
2026.05.06. 18:56

„Lehet, hogy visszavonulok” – Lindsey Vonn még nem tudja, mit tartogat neki a jövő

Téli sportok
2026.05.01. 13:36

Az IIHF elnöke aggódik a 2030-as olimpiai hokitorna miatt

Téli sportok
2026.04.30. 18:39

Téli olimpia: Párizsban vagy Lyonban lehet a hokitorna a nizzai vétó miatt

Téli sportok
2026.04.28. 19:14
Ezek is érdekelhetik