Sífutás: Björgen fél percet vert Kowalczykra 10 kilométeren

2011.01.22. 11:19
Címkék
Az észtországi Otepääben női 10 km-es klasszikus stílusú versennyel folytatódott a sífutók világkupa-sorozata. A győzelmet a norvég Marit Björgen szerezte meg az összetett vk-ban vezető lengyel Justyna Kowalczyk és honfitársa, Therese Johaug előtt.
Érdekesen alakult a küzdelem a norvég és a lengyel között, hiszen az első időmérő pontnál, 1.1 km-nél tizedre azonos időt mentek, majd a táv negyedénél a lengyel állt jobban szűk három másodperccel. Féltávra azonban ellenfele Kowalczykhoz képest 10 másodpercet javult, átvette a vezetést és a célig fokozatosan növelte is az előnyét: előbb 13, majd 20, a célban pedig 32 másodpercre.


Sikerével a Tour de Skit kihagyó norvég már a második helyre kapaszkodott vissza az összetett világkupában, de a hátránya így is tetemes, több mint négyszáz pont a Tourt megnyerő Kowalczykkal szemben.


Sikerével a Tour de Skit kihagyó norvég már a második helyre kapaszkodott vissza az összetett világkupában, de a hátránya így is tetemes, több mint négyszáz pont a Tourt megnyerő Kowalczykkal szemben.

 SÍFUTÓ-VK, OTEPÄÄ (ÉSZTORSZÁG)
NŐI 10 KM (KLASSZIKUS STÍLUS)  
1. Marit Björgen (norvég) 27:02.1
2. Justyna Kowalczyk (lengyel) +32.0
3. Therese Johaug (norvég) +41.8
AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:  
1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 1351
2. Marit Björgen (norvég) 896
3. Arianna Follis (olasz) 880

 

Legfrissebb hírek

Manchesterből igazol a Spurs; Konsa átesett az orvosi vizsgálaton – pénteki transzferhíradó

Minden más foci
20 perce

Cél a nyolc közé jutás a kaposvári vízilabdázóknak

Vízilabda
40 perce

„A visszavágón ennél is több kell” – Nagy Olivér a Trabzonspor legyőzése után

Európa-liga
1 órája

Harry Kane, azaz Mr. Futball

Német labdarúgás
1 órája

Népsport: 90 éve született Mr. 100 pont

Népsport
1 órája

Íme, Zachariassen fejese, ami sokat érhet a Fradinak a Trabzonspor ellen – videó

Európa-liga
1 órája

Török lapszemle: hatalmas sokk a Trabzonnak, de még bíznak a fordításban

Európa-liga
2 órája

Debreceni tornán hangol az ETO

Kézilabda
2 órája