Az év meccse után

2367391 23673912367391 2367391
2011.04.22. 20:04
A szerdai derby valami eszméletlen jó mérkőzést hozott. Itt a kötelező összefoglaló. Ilyenkor minden irónia nélkül köszönetet érzek az Arse...

A szerdai derby valami eszméletlen jó mérkőzést hozott. Itt a kötelező összefoglaló. Ilyenkor minden irónia nélkül köszönetet érzek az Arse irányában: ez az új (kábé egy évtizede bevezetett), wengeres játék nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az Észak-londoni Derby kenterbe veri az összes többi városi rivalizálást a támadófutball tekintetében. Szóval köszönjük meg a Gúnároknak a tottenhames hozzáállást! Azért persze ne essünk túlzásokba: a legtöbbet a mi fiaink tették a művelt közönség szórakoztatásáért: az Arsenal három góljából kettőt ajándékba adtunk, a hazai találatok viszont - talán a tizi kivételével - közel kiküszöbölhetetlenek voltak (véleményem szerint). Hajtás után megkésett értékelés és ömlengés a szezon messze legjobb meccséről.A szerdai derby valami eszméletlen jó mérkőzést hozott. Itt a kötelező összefoglaló. Ilyenkor minden irónia nélkül köszönetet érzek az Arse irányában: ez az új (kábé egy évtizede bevezetett), wengeres játék nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az Észak-londoni Derby kenterbe veri az összes többi városi rivalizálást a támadófutball tekintetében. Szóval köszönjük meg a Gúnároknak a tottenhames hozzáállást! Azért persze ne essünk túlzásokba: a legtöbbet a mi fiaink tették a művelt közönség szórakoztatásáért: az Arsenal három góljából kettőt ajándékba adtunk, a hazai találatok viszont - talán a tizi kivételével - közel kiküszöbölhetetlenek voltak (véleményem szerint). Hajtás után megkésett értékelés és ömlengés a szezon messze legjobb meccséről.

MINK

Gomes - megint megmutatta a legjobb és legrosszabb arcát is. Van Persie góljánál például egy mozdulaton belül: bravúrral kiszedte a holland fejesét, viszont éppen a csatár elé ütötte vissza a labdát, szóval semmit sem ért a parádé. Nasri góljánál pedig egyértelműen övé az assziszt - igaz, hogy Dawson lábai között lőtte el a világ legcsúnyább leszbikusa, de attól még igencsak közel süvített el a labda kapusunk mellett. Az első félidőben produkált egy olyan védést Walcott-tal szemben amit a bíró el sem hitt, és kirúgást ítélt. A második félidőben volt egy komoly és egy emberfeletti védése is a jó napot kifogó Ferikével szemben. Szóval megint hozzátette a magáét mindkét csapat pontszerzéséhez/pontvesztéséhez (nézőpont kérdése). 6/10.

Corluka - Kifejezetten jól játszott, a lassúságát viszont párszor ki tudta használni Nasri. Támadásban egészen kiváló dolgokat csinált - jó beadások, indítások maradtak meg bennem. Az első gólunknál igazi Hollywood-passzal játszotta meg a mélységből induló van der Vaartot. Szünetben talán Nasri fürgesége miatt kapta le Harry. 8/10.

Gallas - Az őszi idegenbeli győzelmünkkor ő volt a meccs embere - most a meccs egyik legrosszabb teljesítményét nyújtotta. Talán kicsit igazságtalan ez vele szemben, mert bőven volt fontos szerelése, viszont a hibái nagyon szembetűnőek voltak. A harmadik gólnál nagyon előzékenyen készítette le Walcottnak Sagna bűnrossz centerezését. No meg az első gólnál sem volt tökéletes a helyezkedése. Sőt, Gomes legnagyobb második félidős bravúrja előtt az ő elszámított felszabadulása vezetett Ferike lövéséhez. Jobbhoz szoktunk tőle. 6/10

Dawson - Ő sem volt topon. Mindhárom gólban benne volt plusz még egy második félidős Arse-ziccerben is. Vegyük sorra: az első gólnál épp annyira lehet hibáztatni, mint a többi mélázó védőt. A másodiknál elcseszte a blokkot, sőt takarást is biztosított Nasrinak. A harmadiknál miután fejelni engedte van Persie-t ő reagált lassabban a Gomes által kipaskolt labdára. A szerencsére gól nélkül zárult negyedik szituációnál nagyon csúnyán befűzte őt Walcott egy kontránál. Assou-Ekotto (és Walcott lövési undora) kisegítette, de a kötény után egy-két ütemet várt mielőtt a csatár nyomába eredt. Persze neki is voltak fontos mentései. 6/10

Assou-Ekotto - Oké, talán jobban is figyelhetett volna Walcottra az első gólnál, sőt még az első félidőben majdnem lőtt róla gólt az Arse leggyorsabb embere - viszont amiket csinált támadásban, azok számomra feledtedték minden hibáját. Gyönyörű és általában pontos 60 méteres keresztlabdák balhátvédből a jobb szélsőnek, magabiztos és sikeres cselek labdakihozatalkor. Öröm nézni. Az egyenlítő tizenegyes előtti indítása meg egyszerűen zseniális volt - mind az ötlet, mind a kivitelezés (,mind az eredmény). 9/10

Huddlestone - A 44. percig az agyamra ment a srác. Ipari mennyiségben szórta a rossznál rosszabb labdákat, erélytelenül próbált labdát szerezni, illetve, ha erélyes volt akkor vendég-szabadrúgás lett a dolog vége. Az első gólnál nagyobb a felelőssége a bambuló védőkénél is: rosszul vett át egy könnyű és pontos passzt, és ezzel odaajándékozta a támadás lehetőségét a vedégeknek. Aztán jött a 44. perc és az a tipikus Huddlestone-rakéta amit rajta kívül senki más nem tud kilőni. A gólöröme a saját magát is frusztráló korábbi hibáinak szólt szerintem. A második félidőben szinte egyetlen rossz lépést sem tett. 7/10

Modric - Varázsolt megint egyet-kettőt. Sajnos nem sikerült gólt szereznie - mindkétszer a kapusba passzírozta a helyzetét. Hosszú távon ezzel talán ártott is az Arse-nak, mert egyre többen elhiszik az ikszedik lengyel tucatkapusról, hogy többet ér mint a többi holt súly (a begyemben van a srác:). Az első félidei ziccerénél vdV-től kapott okos labdát, hogy aztán Sagnát erőfeszítés nélkül megverje egy-az-egyben - a lövés erősre sikeredett, de nem volt eléggé helyezve. A második félidei ziccer a pattogós centerezés lutriján vérzett el: ha jól pattant volna fel akkor tuti gól, így Luka sípcsontjáról az Arse-kapus lábára vágódott a labda, a helyzet pedig oda lett. (Ez ugye a harmadik gólunk utáni percekben történt, mekkora buli lett volna, haaaaa...) Még az első félidőben volt egy nagyon szép párbaja Ferikével - a katalán először szerelte Modric-ot, aki egyből visszavette a labdát, majd ismét az ellen kapitánya következett, hogy aztán egy másodperc múlva már megint Luka mutasson be okos szerelést. A meccs egyik legelegánsabb jelenete volt - mindkét játékostól. 8/10

van der Vaart - Meccs embere. Megszállottként szántotta fel a pályát, és egyből be is vetette azt gólhelyzetek csíráival. Klasszis góllal válaszolt Walcott találatára - tanára labdaátvétel, és gyönyörű befejezés. Persze segítette az Arse ügyeletes polákjának helyezkedése is, de akkor is nagyon pontos lövés volt a rövid alsóba. A második félidőben is végig hajtott és próbálkozott a gólszerzéssel. Modric mindkét ziccerénél kulcsszerepet vállalt az előkészítésben - ebből a másodiknál ritkán láthatóan tökéletes (gyönyörű, pontos, hasznos, kreatív) sarkazással ugratta ki Kaboult. A tizenegyest védhetetlenül vágta ballal a kapu jobb oldalába. Kiosztott a lepcses szájú Wilshere-nek két nevelő célzatú kötényt egy labdavezetésen belül - pedagógusnak sem utolsó az ember. 9/10

Bale - Nem az ő napja volt. De lekötötte az Arse jobboldalát amíg pályán volt az biztos. Kétszer ütközött a lengyel kapussal - ebből először teljesen feleslegesen ill. szerintem szándékoltan zuhant rá a polák könyökkel előre Bale fejére. A második esetnél inkább Gareth-et éreztem szabálytalannak, talán törleszteni akart a korábbi gyökérségért egy taplósággal. A busszúvágy persze rossz tanácsadó és le is kellett cserélni a sérült wales-it. (Harry szerint nem komoly a dolog.) Küzdött, nem klikkeltek neki a dógok, de ettől még jogosan ő a szezonban a PFA Player of the Year! :) 5/10

Pavljucsenkó - Nem szerzett gólt, nem adott gólpasszt - viszont nekem hihetetlenül tetszett amit csinált! Nagyon keményen dolgozott végig, megosztotta a védők figyelmét, ritkán adott el labdát, szerelni pedig néha tudták csak. A cseréje előtt persze lehetett érezni, hogy elfáradt - eltotojázott egy támadásépítést amiből össze-vissza kontrázott minket Walcott, ekkor kapta le Harry, és jól tette. Viszont nálam bebizonyította, hogy a kezdőben a helye, legalább minden második meccsen. Szpasszíjba! 8/10

Crouch - Hajtott ő is keményen, de most kisebb hatásfokkal működött mint elvárná tőle az ember. A második félidőben 3-3-nál kihagyott egy óriási ziccert Assou-Ekotto centire tökéletes beadásánál - a hatosról egyenesen a kapus irányába küldte meg a fejest... bármelyik oldalt választja és ott a 4-3... 6/10

Cserék:

Kaboul - Néha életveszélyes helyeket hagyott őtizetlenl hátul, szerencsére NAsri valami oknál fogva sosem tudta ezt kihasználni. Támadásban Charlie-hoz hasonlóan erős volt - adott egy majdnem-gólpasszt Modric-nak az év egyik legyszebb támadásának keretében. 7/10

Lennon - Le a kalappal. Imádtam amt csinált. Kaboul szeleburdisága miatt sokat kellett védekeznie nagyon, és tökélesen megoldotta ezt a feladatot. Na meg a támadásokban való részvétele is kritikus elem volt a abban, hogy pontot szereztünk. A tizenegyesnél tökéletes ütemben indult Assou-Ekotto álompasszára, aztán az Arse kapusa kisegítette. Furcsa lehetett neki a padon kezdeni, de nagyon jó reakcót mutatott. 8/10

Sandro - Kevés időt kapott, de majdnem megnyerte nekünk a meccset egy gyönyörű, ide-oda húzogatás után leadott erős lökettel. Az irányzékkal sajna most is gond akadt és a labda elakadt az egészről mit sem tudó vendég-kapusban. Ez alatt a pár perc alatt is mutatott valamit Huddlestone-nak az agresszív és sikeres középpályás védekezés fortélyaiból. Nagyszerű beugró alakítás volt. 7/10

ŐK

Ahogy már írtam a bevezetőben, jár a köszönet a gúnároknak is az élvezetes játékért. Volt egy jó pár megsüvegelendő teljesítmény a soraikban: Ferike végig kapitányhoz illően kormányozta csapatát, Walcott pedig a nevetségesen elbaszott második félidei kontrát leszámítva, szinte mindig a megfelelő megoldást választotta. A csendre intős gólörömért sem hibáztatom. Wilshere szájmenése már jóval több ellenszenvet váltott ki az emberből: beállása után pár perccel már a bíró képébe ugatva, képzetelbeli lapot lobogtatva követel sárgát vdV ellen. (Holland tanítómesterünk aztán a lehető legelegánsabb módon vett revansot a kötőkkel és az egyenlítő góllal.) A legvisszataszítóbb gúnár nekem egyértelműen a csigáknál is több nyálat termelő Szczensy volt - a Bale-lel való első ütközés adta meg az alaphangot, aztán a második ütközés utáni, igazi arse-os tirpák kacsintgatás (ld. Song és Denilson a 4-4 meccsen, 4-2-es állásnál) - ekkor tutira vettem, hogy két gólt még minimum szopni fog, ebből az első egy percen belül megérkezett, a másodikban pedig igen nagylelkű segítséget nyújtott a fiatal lengyel.

Wenger említette, hogy a hétvégi meccs ill. a Tottenham pihije miatt nagy hátrányban kellett játszaniuk, de ha emlékszünk tavaly ilyenkorra: a Pompey elleni hosszabbításban, sáros talajon elvesztett FA-kupa-elődöntő (vasárnap) utáni hat napon belül megvertük az Arsenalt (szerda) és a Chelsea-t (szombat) is. Szóval cry me a river, pal.

ÖRÜLJÜNK VAGY BOSSZANKODJUNK?

Én inkább örülnék az eredmény alapján. Igaz, hogy közelebb álltunk a győzelemhez (három hatalmas helyzet 3-3 után), viszont kétgólos hátrányból kapaszkodtunk vissza. Ajövőre nézve nagyon fontos lehet ez a pont: így egy esetleges eastlands-i győzelemmel megelőzhetnénk a Citeh-t (azt feltételezve, hogy addig ugyanannyi pontot szerzünk mint ők, persze). Redknappnek és Wengernek is van mit számon kérnie Atkinsonon: Modric elmaradt büntetője itt, van Persie "nem les"-e ott. Persze mindkét esetben el kell mondani, hogy Luka valószínüleg elvesztette volna a labdát a szabálytalanság megtörténtétől függetlenül, van Persie lövésénél pedig Gomes már azzal volt elfoglalva, hogy mutassa a helyeslő hüvelykujjat a partjelző felé.

Egyébként Harry nézetét vallom - a meccsről nem az ugrik be először, hogy ikszeltünk és három pont helyett csak egy van, hanem az, hogy egy olyan klasszikus North-London Derby-t játszottunk, ami a történelem legélvezetesebb csatáinak egyikét hozta. Elvégre ezekért az élményekért lesz az ember szurkoló.