Vigyázat, vírus: Shakirával kavar Alexis

2012.03.06. 13:27
null
Alexis Sánchez és Shakira nem egy pár.
Címkék
Új vírus szedi áldozatait a kibertérben, amely ráadásul a bulvárhírekre vágyó polgárokat pécézte ki. A hírek szerint egyes gyanútlan internetbankos felhasználók kéretlen elektronikus leveleket kapnak, amelyek arról adnak hírt, hogy a csatolt videóban bárki megnézheti, ahogy Shakira egy Alexis Sánchez-forma alakkal táncol, ráadásul azt is hozzáfűzik, hogy néhány játékos is megerősítette a hírt. Ha az illető rákattint a csatolmányra, már be is szedett egy trójai vírust.

 

A többi már elgondolható. A várt banki felület helyett egy arra megszólalásig hasonlító oldalra navigál a Shakirára kíváncsi ügyfél, és akár az is előfordulhat, hogy titkos adatait is megadja a csalóknak, ha nem figyel, és nem fog gyanút.

Egy spanyolországi szakértő szerint az ilyen típusú csalás nem ritka, de hogy bulvárjellegű hírrel kapcsolják össze, az már annál inkább. Ezért azt javasolja, hogy csak ellenőrzött forrásból származó videóra kattintgassanak az emberek. Mi is csak ezt tanácsoljuk, mert az biztos, hogy nálunk ilyen baleset egyik olvasót sem érhet!
Legfrissebb hírek

Galló Vilmos jó formában készül az elődöntőre a finn hokiligában

Jégkorong
11 perce

NB I: döntött az MLSZ, jön az osztályozó

Labdarúgó NB I
17 perce

Férfi kézi: eltiltották a csalással vádolt északmacedón játékvezetői párost

Kézilabda
28 perce

Sötétedés miatt félbeszakadt Marozsán Cicipasz elleni meccse

Tenisz
37 perce

NB I: Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC

Labdarúgó NB I
1 órája

„Őszintének kell lenni saját magunkhoz” – így lett alapember Nikitscherből Portugáliában

Légiósok
1 órája

A magyar női labdarúgó-válogatott kiütötte Észak-Macedóniát vb-selejtezőn

Magyar válogatott
2 órája

Üzbég kihívója lett az indiai sakkvilágbajnoknak

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik