Sarapova-Azarenka: láncfűrészek háborúja Melbourne-ben - videó!

Vágólapra másolva!
2012.01.26. 15:59
null
Hárman párban: Sarapova, Azarenka és a láncfűrész (Kép: aftonbladet.se)
Címkék
A női tenisz két leghangosabb szereplője, Marija Sarapova és Viktorija Azarenka csap majd össze az Ausztrál nyílt teniszbajnokság szombati női egyéni döntőjében. Két kamion is csendesebb lenne.  

A svéd Aftonbladet sportrovatának szerkesztőiben is gondolatokat ébresztett, amikor biztossá vált, hogy Marija Sarapova és Viktorija Azarenka, azaz a női teniszezők mezőnyének két leghangosabb hölgyeménye jutott az Australian Open döntőjébe.

Az orosz szépség és fehérorosz vetélytársa már számtalan esetben kergette az őrületbe a riválisokat elképesztően hangos nyögéseivel. Legutóbb éppen Melbourne-ben adott hangot nemtetszésének a lengyel Agnieszka Radwanska, aki Azarenka fülsértő, szinte már sikolyba átcsapó nyögéseire panaszkodott.

A lányok helyzetét nem könnyíti meg, hogy már a női profi teniszezők szervezete, a WTA részéről is elhangzanak bírálatok.

„Egyre kellemetlenebb. Vizsgáljuk, hogy milyen lehetőségeink vannak arra nézve, hogy csökkentsük a nyögések hangerejét, intenzitását" – áll egy nemrégiben kiadott WTA-közleményben.

Az ausztrál Channel 7 tévétársaság megmérte mindkét hölgy hangoskodását: Azarenka 91,4 decibellel, míg Sarapova 96,9 decibellel támadja a dobhártyát. Az országban határos munkavédelmi határérték 85 decibel...

SIKOLY X: SARAPOVA–AZARENKA 2010

At Aftonbladet munkatársai nem voltak restek, és összeszedtek néhány gépet, hogy mégis legyen mihez viszonyítani a hölgyek hangoskodását. Íme a lista:

avarzörgés – 10 decibel

suttogás – 20 decibel

háttér rádiózás – 40 decibel

átlagos beszélgetés – 60 decibel

autó – 70 decibel

teherautó – 90 decibel

Azarenka – 91,4 decibel

Sarapova – 96,9 decibel

láncfűrész – 100 decibel

légkalapács – 110 decibel

repülőgépmotor – 140 decibel

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: olasz Szuperkupa-döntő Rijádban

Minden más foci
1 órája

Schäfer András: Ez a legjobb válogatott, amiben valaha játszottam…; Koch Máté: Vissza az elitbe!

E-újság
1 órája

Varsó nem Budapest – Jakus Barnabás publicisztikája

Minden más foci
1 órája

Na, ez jobb foci! – Vincze András jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

Raphinha és Yamal gólja döntött, a Barca nyert az 50 percet tíz emberrel játszó Villarreal otthonában

Spanyol labdarúgás
2 órája

A Carolina legyőzte a Tampa Bayt, és lépéselőnybe került a csoportgyőzelem szempontjából – videó

Amerikai sportok
2 órája

Kézilabda: Nagy Benedek 12 védéssel járult hozzá csapata győzelméhez – körkép

Kézilabda
2 órája

A Holland Hegy lemosta a 2021-es világbajnok Gerwyn Price-t a darts-vb-n

Egyéb egyéni
3 órája
Ezek is érdekelhetik