Az olasz megye II-be igazolt a 69 éves kapus

2011.08.22. 18:05
null
Lamberto Boranga tényleg irigylésre méltó formában van (Fotó: Il Resto del Carlino)
Címkék
Nem tudott meglenni foci nélkül, így 69 évesen újra aláírt egy alacsonyabb osztályú csapathoz Lamberto Boranga, az egykori élvonalbeli kapus, aki civilben állatorvos.

Lamberto Boranga 1942-ben született, és igen szép profi labdarúgó karriert mondhatott már eddigi is magáénak:

(Forrás: Unita.it)
(Forrás: Unita.it)

1961 és 1980 között 441 mérkőzésen védett a Serie A, B és C olyan csapataiban, mint a Perugia, a Reggiana, a Fiorentina, a Brescia, a Cesena, a Varese és a Parma. Levezetésként még lehúzott három évet a Foligno csapatában, majd visszavonult. Egyetemre járt, és ő lett az első olasz profi labdarúgó, aki diplomát szerzett – mindjárt kettőt is: egyet az orvosin, egyet pedig biológiából.

Ezt követően, majd' tíz év elteltével 1992-ben aláírt a Bastardóhoz, ahol egy mérkőzésen pályára is lépett.

Eztán másfél évtized szünet következett, amikor is 2009-ben szerződést kapott az Ammeto együttesétől – és 67 évesen megkapta a lehetőséget, hogy bajnoki mérkőzésen védjen.

Most pedig az umbriai másodosztályban szereplő Papianóhoz kötelezte el magát, mert, mint mondja, képtelen futball nélkül élni.

„Mióta csak az eszemet tudom, a futball az életem – idézi a Nelpallone.net című olasz futballhonlap a veterán kapust. – Megfogadtam egy kedves barátom tanácsát. Jó az erőnlétem, persze a sok kihagyás után még meg kell találnom a régi formámat. De minden nap keményen fogok edzeni, hogy az edzőnk ne kételkedhessen bennem, amikor megadja nekem a lehetőséget."

Lamberto Boranga fiatalon (Fotó: Giornale di Brescia)
Lamberto Boranga fiatalon (Fotó: Giornale di Brescia)
Legfrissebb hírek

„Ausztriának nincsenek Szoboszlai Dominikjai vagy Kerkez Milosai”

Foci vb 2026
20 perce

Haiti kiütötte Új-Zélandot, a Fradi most bemutatkozó csatára is lőtt egy gólt

Foci vb 2026
49 perce

Kinevezte új vezetőedzőjét a Puskás Akadémia – hivatalos

Labdarúgó NB I
59 perce

NHL: idegenbeli Vegas-sikerrel indult a csata a Stanley-kupáért

Amerikai sportok
1 órája

Lenny Joseph: A Fradiban viselt cipőmben játszom a világbajnokságon

Foci vb 2026
2 órája

Szerdai sportműsor: Eb-elődöntőt játszik a magyar minifutball-válogatott

Minden más foci
8 órája

Lenny Joseph Fradi-cipőben játszik a vb-n; Veszprém: 30!

E-újság
9 órája

Gurulnak a gyógyszerek – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
9 órája
Ezek is érdekelhetik