„Hámesz” és Isco brillírozott, a Real 9–1-gyel ment tovább

2014.12.02. 19:59
James Rodríguez kétszer betalált és kiosztott egy gólpasszt is, a Real könnyedén nyert (Fotó: Reuters)
A spanyol Király-kupában a Real Madrid labdarúgócsapata 5–0-ra legyőzte a harmadosztályú Cornellát és bejutott a legjobb 16 közé.

Az első mérkőzésen idegenben könnyedén nyert a Real Madrid, Raphael Varane két, Javier Hernández és Marcelo egy-egy góljával. A királyiak több kulcsjátékosa a keretbe sem került a visszavágóra, pihenőt kapott Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo, Toni Kroos és Karim Benzema is.

Kétszer három perc érdekesség – erről szólt az első félidő. Na, meg James Rodríguezről, aki láthatóan nagyon élvezte, hogy a legnagyobb sztár volt a Santiago Bernabéuban. De hogy mi volt ez a hat percnyi látványosság?

A 14. percben Álvaro Arbeloa buktatta a tizenhatoson belül Xavi Boniquetet, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt a sértett végezte el, ám csúnyán fölé lőtte a labdát. Két perccel később megbosszulta magát a hiba, Isco adott kiváló labdát James Rodrígueznek, aki 12 méterről „átbökte” Inigo Alberto felett a labdát. Pimasz, de szép mozdulat volt! (1–0) A Monacótól érkező játékos volt az első ebben a szezonban, aki négy versenysorozatban is betalált (bajnokság, BL, kupa, spanyol Szuperkupa) a Realban.

Az újabb három perc focira a 31.–33.-ig tartó időszakig kellett várni. Előbb „Hámesz” hálálta meg Isco korábbi remek passzát, és kiváló átadással segítette a spanyol középpályást, aki szintén átemelte a kapust, majd Javier Hernández passzolt sarokkal James Rodríguez elé, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba tekert. (3–0)

A második játékrész elején Sami Khedira egy ütközést követően a földön maradt, később pedig le is kellett cserélni, helyére a nyolc hónap után visszatérő Jesé Rodríguez állt be.

Egy óra elteltével növelte előnyét a Real Madrid, Arbeloa félmagasan Chicharitóhoz passzolt, a mexikói a lécet találta el, a labda Borja Lópezről a saját kapujába pattant – öngól. (4–0) A 78. percben újra betalált a Real, Isco már a második gólpasszát adta, a találat szerzője pedig a visszatérő Jesé volt. (5–0)

A hátralévő időben az eredmény már nem változott, sima győzelmet aratott a Real Madrid, és 9–1-es összesítéssel a legjobb 16 közé jutott a Király-kupában.

JESÉ PARÁDÉS CSELE

SPANYOL KIRÁLY KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
REAL MADRID–CORNELLA 5–0
(3–0)
REAL MADRID: Pacheco – Arbeloa, Varane (Llorente, a szünetben), Nacho, Coentrao – Khedira (Jesé, 57.) Illarramendi, Medrán – J. Rodríguez (J. Munoz, 63.) J. Hernández, Isco
CORNELLA: Alberto – Sastre, Delgado, Pelegri, López – Gaudioso (D. Rodríguez, 57.) Gómez, García, Boniquet – Ó. Munoz (Trujillo, 57.), Gallar (Caballé, 69.)
G: J. Rodríguez (16., 33.), Isco (32.), López (60. – öngól), Jesé (78.)
Továbbjutott: a Real Madrid 9–1-es összesítéssel.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN
ELSŐ MÉRKŐZÉS

Alcoyano–Athletic Bilbao 1–1 (1–0)
Alavés–Espanyol 0–2 (0–1)
Las Palmas–Celta Vigo 2–1 (1–0)
Valladolid–Elche 0–0

92. perc: véget ért a találkozó, összesítésben 9–1-es győzelemmel jutott tovább a Real Madrid!

91. perc: Isco esett el a tizenhatoson belül, ez sem volt tizenegyes.
89. perc: Jesé cselezgetett, majd Munozhoz passzolt, a középpályás 12 méterről lőtt, középre tartó kísérletét védte Alberto.
86. perc: Coentrao elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető nem ítélt tizenegyest, jó ítélet született.
81. perc: Medrán távoli lövése ment kevéssel a kapu mellé.

78. perc: GÓL! Jesé góllal tért vissza!! Ismét Isco volt az előkészítő, ez már a második gólpassza volt a spanyolnak, a sérülése után első mérkőzését játszó Jesé pedig 10 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 5–0!
72. perc: a csereként beálló Javi Munoz kap sárgát kezezésért.

Értékeli a Cornella azokat a perceket, amikor birtokolhatja a labdát, ilyenkor biztosan nem kap újabb gólt…

68. perc: Jesé keresztezéséről épphogy lemaradt Chicharito.
67. perc: Isco szöktette volna Jesét, a támadó azonban nem tudta jól átvenni a labdát.

63. perc: a meccs legjobbja, James Rodríguez helyére Javi Munoz állt be.
60. perc: GÓL!!!
Arbeloa félmagasan Chicharitóhoz passzolt, a mexikói a lécet találta el, a labda azonban Borja Lópezről a kapuba pattant. 4–0!
57. perc: kettőt cserélt a Cornella, egyet a Real, utóbbinál nem tudta folytatni Khedira, helyette Jesé a pályán.

Khedira ismét a földön, valószínűleg nem folytathatja.

54. perc: veszélytelen szögletet hajtott végre a Cornella, ám a kipattanó után Nachónak kellett a gólvonalról mentenie.
51. perc: A német a saját lábán hagyta el a pályát, majd folytatni tudta a játékot.
50. perc: Khedira ütközött össze Delgadóval és a földre került, áll a játék.
49. perc: Medrán cselezgetett a Cornella tizenhatosán belül, de túl sokan álltak előtte.

Jesé elment melegíteni, a közönség élteti a visszatérésére készülő támadót.

46. perc:elkezdődött a második félidő!

A hazaiaknál Diego Llorente váltotta Raphael Varane-t a szünetben.

45. perc: véget ért az első félidő. 3–0-ra vezet a Real Madrid, összesítésben már 7–1-re.
41. perc:
Rodríguez beadását Khedira csúsztatta mellé.
37. perc: Illaramendi kapott sárgát lerántásért.

Jól láthatóan James Rodríguez nagyon élvezi, hogy most ő a legnagyobb sztár a pályán, két góllal és egy gólpasszal szórakoztatta a közönséget.

33. perc: GÓL!!!Már hárommal megy a Real! Chicharito sarokkal készített „Hámesz” elé, a kolumbiai pedig a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0, két perc alatt kettőt vágtak a királyiak!
32. perc: GÓL!!! Most Isco volt a fogadó, Rodríguez a feladó, a spanyol középpályás kilépett és ő is átemelte Albertót 2–0!
31. perc:
Isco adott remek labdát Coentraónak, a portugál azonban túlzottan is önzetlen volt, lövés helyett passzolni próbált, a védők tisztáztak.
29. perc: Medrán lőtt 20 méterről fölé.
26. perc: Chicharito három védő mellett lőné el a labdát, szöglet, a sarokrúgás nem volt veszélyes.

„Hámesz” a Real első játékosa, aki négy versenysorozatban is betalált (bajnokság, BL, kupa, szuperkupa). Ez volt a kolumbiai nyolcadik találata a szezonban.

22. perc: Rodríguez szöktetné Khedirát, de szép mentést mutatott be a védő.
21. perc: Chicharito lépne ki egy az egyben mehetne a kapussal, de lesen volt, szabadrúgás kifelé.
20. perc: James Rodríguez kioszt egy gyönyörű „esernyőcselt”, aztán pocsék passzt ad.

16. perc: GÓL!!! VEZET A REAL MADRID! A kihagyott büntető megbosszulta magát… Isco adott kiváló labdát James Rodrígueznek, aki 12 méterről „átbökte” a kapus felett a labdát. Pimasz, de szép mozdulat volt! 1–0!
14. perc: tizenegyeshez jutott a Cornella, de Boniquet fölé lőtte! Arbeloa buktatta a tizenhatoson belül a támadót, aki nem tudta kihasználni a lehetőséget.
13. perc:
Coentrao reklamált tizenegyesért, de a játékvezető sípja néma maradt, nem történt kezezés.
11. perc: Coentrao beadása után ismét Chicharito veszélyeztetett, de fejese szögletre pattant. A sarokrúgás után Medrán lőhetett, de a kísérlet fölé szállt.
10. perc: Isco kényszerítőzött Medránnal, utóbbi a hosszú sarok felé lőtt, ott Chicharito maradt le kevéssel a labdáról.
7. perc:
a Cornella szöglete után kontrázhatott a Real, Chicharito azonban rosszul passzolt, így véget ért a támadás.
5. perc: Arbeloa beadását kifejelték a vendégek védői.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!