Nem tudott győzni Bilbaóban a Barcelona

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.03.03. 21:02
AFP
A La Liga 27. fordulójának esti rangadóján az Athletic Bilbao gól nélküli döntetlenre végzett odahaza a Barcelonával.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Barcelona 0–0
Bilbao, San Mamés, 52 295 néző. Vezette: Alejandro Hernández Hernández
Bilbao: Unai Simón – Prados (De Marcos, 80.), Yeray Álvarez, A. Paredes, Imanol – Dani García, Vesga (Sancet, 64.) – I. Williams (Ares, 61.), Unai Gómez (Ruiz de Galarreta, 64.), Álex Berenguer – Guruzeta (Villalibre, 76.). Vezetőedző: Ernesto Valverde
Barcelona: Ter Stegen – Koundé, Cubarsí (Ínigo Martínez, 76.), R. Araújo, Joao Cancelo – F. de Jong (Fermin López, 27.), Christensen (Romeu, 76.), Gündogan – Raphinha (J. Félix, 76.), Lewandowski, Pedri (Yamal, 45.). Vezetőedző: Xavi

Tartalékosan állt fel mindkét csapat a vasárnap esti La Liga-rangadóra, a szűkebb és szürkébb keret miatt nyilván a hazaiakat viselte meg jobban a négy hiányzó – aztán az első félidőben lesérült a vendégektől Frenkie de Jong és Pedri is.

Nem volt különösebben izgalmas az első félidő, és maga a mérkőzés sem. A szünet előtt Joao Cancelo állt legközelebb a góllövéshez, távoli emelését hárította közösen Unai Simón és Yeray Álvarez, majd Álex Berenguer szerelte „véleményesen” a 16-oson belül Lamine Yamalt, de nem járt 11-es a belépőért.

A másik kapu előtt nagyon hasznosan és éretten dolgozott a 17 esztendős Pau Cubarsí, egy-egy becsúszása a legnagyobbakat idézte.

A hajrában a Barcelona volt játékosa és mestere, Ernesto Valverde beküldte a tapasztalatlan szélsőt, Adu Arest, a válogatott karmestert, Oihan Sancetet és az ebben a bajnokságban keveset játszó éket, Asier Villalibrét; Xavi Joao Félixtől várta a megújulást, és pályára vezényelte Cubarsí helyére a volt bilbaói kedvencet, Inigo Martínezt.

Dani Garcíáé lehetett volna a slusszpoén, de a ráadásban a krisztusi korban lévő szűrő kecsegtető helyzetből a bal alsó mellé fejelte a labdát – egyik csapat sem szolgált rá igazán a három pontra.

„A győzelemért utaztunk ide, de nem voltak helyzeteink” – nyilatkozta a mérkőzés után Marc-André ter Stegen. Maximálisan egyet lehet érteni vele. 0–0