La Liga: hiába a kétgólos előny, a Villarreal megállította a Barcát

2016.03.20. 17:53
Antonio Rukavina (Villarreal) nem hagyja levegőhöz jutni Luis Suárezt (Barcelona). A hazaiak szervezett és lendületes játékkal pontot szereztek az éllovas ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában a listavezető Barcelona döntetlent játszott a Villarreal vendégeként. A katalánok a szünetben már két góllal vezettek, de a házigazdák jó játékkal nagyot mentettek. A Real Madrid viszont este simán hozta a Sevilla elleni hazai kötelezőt.

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real vagy az Atlético megelőzheti még a Barcát a bajnokságban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Luis Enrique a Claudio Bravo – Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Arda Turan – Messi, Luis Suárez, Neymar kezdő tizenegynek szavazott bizalmat, de mielőtt kibontakozhatott volna az esélyesebb vendégcsapat, a BL-pozícióban lévő házigazdák bátor támadójátékkal kezdtek.

A 2. percben rögtön a kapufa sietett a katalánok segítségére. Közel egyenlő labdabirtoklás mellett különösen a hazai középpálya dolgozott nagyot, így a katalánok fékezhetetlen támadótriója ezúttal ritkán jutott labdához és térhez. A 20. percben azonban így is vezetést szerzett a Barca. Messi a hazai térfél közepéről emelt be lágyan egy szabadrúgást a tizenhatoson belülre. Luis Suárez elöl még sikerült tisztázni, a labda azonban a 12 méterre helyezkedő Ivan Rakitic elé került, aki ballal a kapuba lőtt (0–1). Nem vett vissza a tempóból a hátrányba kerülő Villarreal, elsősorban ennek köszönhetően jó mérkőzés kerekedett. A Barca játékstílusban hozzá hasonló csapattal meccselhetett, és bizony egyáltalán nem érződött a fölénye.

Klasszisai ellenben még a szünet előtt villantak: Lionel Messi remekül ugratta ki Neymart, aki átesett a kirepülő hazai kapuson, Sergio Asenjón. Büntető! Ez mostanság kritikus a katalánok esetében – nyolcat hagytak már ki a szezonban –, Neymart azonban ez nem hozta zavarba: higgadtan emelt a kapu közepébe, Sergio Asenjo elvetődött ugyanis balra (0–2).

A második félidőben a Villarreal nem változtatott a taktikáján: gyorsan, kevés passzal igyekezett akciókat vezetni. Az 55. percben Gerard Piquét Jérémy Mathieu váltotta, és ez döntő cserének bizonyult. A spanyol védő határozottan játszott, de már volt egy sárga lapja, és ugyancsak kezezésért egy másikat is kaphatott volna már az első félidőben, ha picit szőrösebb szívű a játékvezető. Luis Enrique kétgólos előny birtokában talán nem akart megkockáztatni egy kiállítást, de ha tudja, hogy mi vár rá és csapatára, talán felvállalja a tíz a tizenegy elleni játékot.

Az 57. percben szépítettek a házigazdák. Denis Suárez betört a balösszekötő helyén a katalánok tizenhatosán belülre – buktatni sem tudták –, lövését Claudio Bravo bravúrral védte. A kipattanóra Cédric Bakambu érkezett, és közelről az üres kapuba helyezett (1–2). A középkezdés után a labda hátrakerült Mathieu-höz, akit a kaputól 20 méterre leszereltek. Három hazai játékos indult a Barca kapuja felé, de elkapkodták az ajándékba kapott, óriási lehetőséget. A 63. percben viszont már nem volt szerencséjük a látogatóknak: a jobb oldali szöglet nyomán a labda Mathieu testéről pörgött a katalánok kapujába (2–2). Öngól!

A hátralévő percekben sem tudta uralni a játékot a Barcelona, a Villarreal pedig nem fáradt, így továbbra is egyenrangú partnernek bizonyult. A Barca még a végjátékban is inkább megúszott, mintsem okozott meleg másodperceket. A hajrában Javier Mascherano szerelt becsúszva a tizenhatoson belül. A Villarreal játékosai próbáltak kidumálni maguknak egy büntetőt, de ez nem jött össze nekik. Nem úgy, mint csapatuknak a pontszerzés. A Barcelona zsinórban tizenegy győztes bajnoki után nem jutott három ponthoz, legutóbb az Espanyol vendégeként ikszelt.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Villarreal–Barcelona 2–2 (Bakambu 57., Mathieu 63. – öngól, ill. Rakitic 20., Neymar 41. – 11-esből)
Valencia–Celta Vigo 0–2 (Guidetti 80., Mallo 84.)
Espanyol–Athletic Bilbao 2–1 (Diop 54., Caicedo 57., ill. Eraso 20.)
Real Madrid–Sevilla 4–0 (Benzema 6., Cristiano Ronaldo 64., Bale 66., Jesé 85.)

1. Barcelona 30 24 4 2 86–24 +62 76
2. Atlético Madrid 30 21 4 5 46–14 +32 67
3. Real Madrid 30 20 6 4 87–28 +59 66
4. Villarreal 30 15 9 6 37–25 +12 54
5. Sevilla 30 13 9 8 43–35 +8 48