Spanyolország: Torres és Pedro sem kapott meghívót a válogatottba

Vágólapra másolva!
2012.02.24. 13:28
Címkék
Fernando Torres és Pedro személyében két világbajnok támadó is kimaradt a spanyol labdarúgó-válogatott legfrissebb keretéből. A világ- és Európa-bajnok együttes Venezuelával játszik felkészülési mérkőzést a jövő héten.

Torres 2004 óta rendszeresen tagja volt a spanyol válogatottnak, amely a 2008-as Eb döntőt az ő góljával nyerte meg a németek ellen. A Chelsea csatára azonban pocsék formában van, a mostani szezonban 29 mérkőzésen mindössze négy gólt szerzett a klubjában, a nemzeti csapatban pedig legutóbb 2010 szeptemberében talált be.

Vicente del Bosque szövetségi kapitány szerint fájdalmas döntést hozott meg az általa nagyra tartott Torres kihagyásával, ám szeretett volna fair döntést hozni. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy sem neki, sem Pedrónak nem kell lemondania az Európa-bajnoki szereplésről, mivel ez a mostani még nem az Eb-keret.

Fernando Torres 2003-ban mutatkozott be a válogatottban, amelynek színeiben 91 fellépésén 27-szer volt eredményes.

A Spanyolország–Venezuela mérkőzést jövő szerdán rendezik Málagában. Santi Cazorla személyében egy spanyol futballista játszhat majd duplán hazai pályán, a keret gerincét adó Barcelona- és Real Madrid-játékosok mellett viszont négytagú kontingens képviseli az Athletic Bilbaót is. A baszk kvartettből a 19 éves Iker Muniain ezúttal mutatkozhat be a felnőttválogatottban.

A SPANYOL KERET
Kapusok: Casillas (Real Madrid), Víctor Valdés (Barcelona), Reina (Liverpool)
Védők: Arbeloa (Real Madrid), Sergio Ramos (Real Madrid), Puyol (Barcelona), Piqué (Barcelona), Javi Martínez (Athletic Bilbao), Jordi Alba (Valencia), Iraola (Athletic Bilbao)
Középpályások: Xavi (Barcelona), Iniesta (Barcelona), Busquets (Barcelona), Fabregas (Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), David Silva (Manchester City), Cazorla (Málaga), Jesús Navas (Sevilla), Mata (Chelsea), Thiago (Barcelona)
Csatárok: Muniain (Athletic Bilbao), Soldado (Valencia), F. Llorente (Athletic Bilbao), Negredo (Sevilla)
Legfrissebb hírek

Brazil és holland dicséret: páratlan taktikai intelligenciával játszik Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
13 perce

Egyenlített a Columbus, főcsoport-elődöntős a Los Angeles FC

Minden más foci
18 perce

Mindent megkapott az élettől, amit szeretett volna – Seres Ferenc 80 éves

Birkózás
48 perce

Heti program: pályán az FTC az El-ben, BL, Brazil Nagydíj

Minden más foci
2 órája

A parádés buffalói védelem és Josh Allen 3 TD-je győzelmet ért a Kansas City Chiefs ellen

Amerikai sportok
5 órája

Márton Luana: Jó lábbal keltem fel, tökéletes állapotban voltam; Negyedszer is: Szoboszlai a meccs legjobbja!

E-újság
7 órája

Hétfői sportműsor: Vasas–Videoton meccsel zárul az NB II-es forduló

Minden más foci
8 órája

Van tűz – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
8 órája
Ezek is érdekelhetik