Balszerencsés végjáték, három másodpercen múlott a hosszabbítás

2007.12.09. 20:38
Az Erste Bank osztrák jégkorongliga alapszakaszának 29. fordulójában az Alba Volán hazai környezetben balszerencsés vereséget szenvedett az Eishockey Club Graz 99ers együttesétől. A fehérváriak remekül játszottak, végig partiban voltak riválisukkal három másodperccel a vége előtt bukták el a csatát.
Nagy csatában bukott el az Alba Volán
Danis Barna
Danis Barna

Ezerhatszázan látogattak ki a székesfehérvári jégcsarnokba, a népes szurkolótábornak közel tizenkét percet kellett várnia az első találatra. A hazai drukkerek bánatára a gólcsendet Patrick Mössmer átadása után Stefan Herzog törte meg, alig három minutummal később pedig Ivo Jan duplázta meg a grazi előnyt. A harmad hátralévő idejében ugyan a Volán ment előre becsülettel, de lehetőségeit nem tudta kihasználni.

Ami nem sikerült az első játékrészben, az összejött a másodikban. Az Alba vezéregyéniségei megrázták magukat, Ocskay Gábor előbb előkészítésben jeleskedett, majd önmaga is betalált, a Palkovics-Ocskay duó remekbe szabott villanásai feledtették az első harmadot, 32 és fél perc elteltével 2-2 állt az eredményjelzőn. A záró felvonás kezdetéig nem változott az eredmény.

Úgy tűnt a harmadik harmadban sem esik újabb gól, és jöhet az idegtépő hosszabbítás, erre azonban nem kerülhetett sor, mert Ivo Jan újra betalált. Hazai szempontból a lehető legrosszabbkor, három másodperccel a hatvanpercnyi küzdelem végét jelző dudaszó előtt.

Énekes Lajos csapata ugyan kikapott, ennek ellenére nem érheti kritika a fehérvári hokisokat: mindent megtettek a sikerért, nem érdemeltek vereséget.

ERSTE BANK OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA, ALAPSZAKASZ, 29. FORDULÓ:

ALBA VOLÁN - GRAZ 99ers 2–3 (0–2, 2–0, 0–1)
Székesfehérvár, 1600 néző, V: Haas, Kaspar, Wittmann (mindhárom osztrák)
ALBA VOLÁN: BUDAI – Tokaji, Horváth A., Benk, OCSKAY, Palkovics, Galvins, Allen, Vaszjunyin, Sihvonen, Sofron, Kangyal, Ondrejcík, Gröschl, MacSweyn, M. Stastny, Svasznek, Kovács Cs., Majoross, Fodor. Megbízott edző: Énekes Lajos
GRAZ: DALPIAZ – Jakobsen, Coleman, JAN, Day, Guillet, Nolan, Stuart, Iob, Hisey, Washburn, Pittl, Brunegger, Lange, Mössmer, Herzog, Neubauer, Dinhopel, Kraxner, Kleinheinz, Schildorfer. Megbízott edző: Mike Shea
Gólok: 11:55: Herzog (Mössmer, Lange, 0–1). 14:58: Jan (Pitl, Guillet, 0–2). 26:28: Palkovics (Ocskay, Tokaji - emberelőny, 1–2). 32:27: Ocskay (Horváth A., Benk, 2–2). 59:57: Jan (Nolan, Day, 2–3)
Kiállítások: 10, ill. 18 perc