A Roma a kapufa segítségével hozott el három pontot az Empolitól

2014.09.13. 18:00
Az Empoli vendégeként is megőrizte hibátlan bajnoki mérlegét a Roma (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában a győzelemmel rajtoló Roma csak a minimumot adta ki magából, de így is le tudta győzni 1–0-ra a bajnokságot vereséggel kezdő újonc Empolit idegenben.

OLASZORSZÁG, SERIE A
2. FORDULÓ
EMPOLI–AS ROMA 0–1 (Nainggolan
45.)

Újonc ellen játszani a bajnokság első negyedében mindig nagyon nehéz feladat, hiszen a feljutók rendszerint kettőzött erővel küzdenek ilyenkor. Ezért tartottak a Románál is az újonc Empolitól, még akkor is, ha a hazaiak vereséggel, a vendégek pedig győzelemmel kezdték a bajnokságot.

Az első félidő aztán nem is cáfolt rá az előzetes várakozásokra. Jobban játszott valamivel az Empoli, el is jutott a Roma kapujáig, de igazán nagy helyzetbe nem tudtak kerülni a toszkánok. Gyenge volt a meccs. A Roma inkább visszahúzódott, Gervinho nélkül is a gyors kontráiban bízott az előző idény ezüstérmese.

Elvétve forogtak veszélyben a kapuk, a Roma mégis megszerezhette volna a vezetést a 40. percben, de Maicon közeli próbálkozását hihetetlen bravúrral védte Sepe. Ennek ellenére támadásban maradt az Empoli, csakhogy az első félidő utolsó percében szerencsés góllal vezetést szerzett a Roma.

Egyetlen ember van a Romában, aki gondolkodás nélkül, bárhonnan és bármikor elvállalja a lövést, és éppen rá nem vigyáztak a hazaiak... Nainggolan, ahogy azt már tőle megszokhattuk, 25 méterről is bátran vállalkozik. Ezúttal is elsült a lába, lövése a jobb kapufát találta el ugyan, a kipattanó viszont a későn vetődő Sepe hátára pattant, majd onnan a hálóba. 0–1

A második félidőben már nem kellett volna csipkednie magát a Romának, ennek ellenére láthatóan nagy erőket mozgósított a második gól megszerzése érdekében. Az Empoli képtelen volt az első félidőben mutatott bátor játékra.

Az utolsó húsz percben megint erőre kaptak a hazaiak, agresszívan játszottak, de a masszív Roma-védelemmel szemben nem jutottak semmire. Kénytelenek voltak távoli lövésekkel kísérletezni, ezeket azonban De Sanctis egytől egyig hárította.

Az utolsó percekben még egy kétségbeesett rohamot indított az Empoli az egyenlítés érdekében, de nem járt sikerrel, így a vicebajnoki címvédő meglehetősen mérsékelt teljesítménnyel, csak a legszükségesebbet kiadva magából is megkaparintotta az értékes három pontot.

1. Roma 2 2 3–0 +3 6
2. Milan 1 1 3–1 +2 3
3. Udinese 1 1 2–0 +2 3
4. Napoli 1 1 2–1 +1 3
5. Juventus 1 1 1–0 +1 3
5. Cesena 1 1 1–0 +1 3
7. Sassuolo 1 1 1–1 0 1
7. Sampdoria 1 1 1–1 0 1