Eto'o: Egyszer az Inter edzője szeretnék lenni

2011.01.19. 11:01
Címkék
Samuel Eto'o, az Inter kameruni támadója elismerően nyilatkozott a Giuseppe Bergomi rekordját beállító Javier Zanettiről, valamint beszélt saját terveiről is, köztük arról, hogy a Mallorcában szeretné befejezni pályafutását, illetve hogy később jelenlegi csapatának edzője szeretne lenni.

Eto'o nagyszerű formában van a szezonban, eddig 23 gólt szerzett tétmérkőzésen, de számára a góloknál sokkal fontosabb a győzelem.

Samuel Eto'o a Mallorcában fejezné be pályafutását 
(Fotó: Action Images)
Samuel Eto'o a Mallorcában fejezné be pályafutását (Fotó: Action Images)
„Az én célom az, hogy a csapatom elérje a kitűzött eredményeket. Sokkal fontosabb a bajnoki címért harcolni, mint az, hogy 45 gólt rúgjak egy évadban – vélekedett a csatár. – A Milan remek együttes, nagyszerű lenne, ha versenyben lennénk velük a bajnoki címért. Minden lehetséges, így még az is, hogy megnyerjük a scudettót.”

A játékos elismerően nyilatkozott csapattársáról, Javier Zanettiről, aki 519-szer lépett pályára az Inter színeiben, s ezzel beállította Giuseppe Bergomi csúcsát.

„Nagyon megérdemelte ezt a rekordot. Ő a tökéletes csapattárs, olyan barát, amilyet mindenki szeretne. Remélem, Isten megsegíti őt, és még sok évig szerepel az Interben, és ahogy szeretné, innen vonul majd vissza. Tökéletes példakép a gyerekek számára, mert úgy harcol a labdáért, mint egy 16 éves, aki most kezdi a pályafutását.”

A 29 éves Eto'o saját terveiről is beszámolt: „Pályafutásom utolsó évében visszamegyek a Mallorcához, mert ez a csapat adta meg nekem a lehetőséget a fejlődésre és arra, hogy az legyek, aki most vagyok. Ezért Mallorcán fogok utoljára futballistaként mosolyogni. Aztán visszatérek az Interhez edzőként.”

Legfrissebb hírek

Vívás: Kun Anna újra páston!

Egyéb egyéni
9 perce

Ezrek ünnepelték Londonban az Arsenal bajnoki címét

Angol labdarúgás
18 perce

Konferenciát tartottak az erőfejlesztés, a rehabilitáció és az adatelemzés aktuális kérdéseiről

Minden más foci
32 perce

A 2026-OS LABDARÚGÓ-VB KERETEI

Foci vb 2026
37 perce

Guardiola reagált az Arsenal bajnoki címére; Haaland ígéretet tett

Angol labdarúgás
58 perce

Az MTK szerződtette a Kecskemét csapatkapitányát – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Nagy Krisztián: Csak azokra a pillanatokra összpontosítottam, amikor megkapom a lehetőséget

Jégkorong
1 órája

„Már nem nevetnek rajtunk...” – videókon az angol bajnok Arsenal ünneplése

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik