Profi ökölvívás: Tyson Furyvel készül Vladimir Klicsko

Vágólapra másolva!
2011.02.04. 12:21
Címkék
A feltörekvő Tyson Fury segítségével készül fel áprilisi, Dereck Chisora elleni címvédésére Vladimir Klicsko. Az ukrán klasszisnál is magasabb ír származású profi ökölvívó megtiszteltetésnek tartja, hogy számít rá az egyesített világbajnok, bár minden bizonnyal Klicsko edzője, Emanuel Steward is közrejátszott az angol kiválasztásában, hiszen tavaly október óta Furyt is ő edzi.

„Meghatódtam, hogy Vladimir Klicskóval edzhetek, ő a világ egyik legjobbja. Vladimir és testvére modern nehézsúlyúak, nemcsak atletikusak és tehetséges bokszolók, hanem rendkívül nagyok is. Én még elég tapasztalatlan vagyok, de érzem, hogy legalább olyan tehetséges vagyok, mint ők, ráadásul én nagyobb is vagyok mindkettejüknél. Ha egyszer valóra váltom az álmom, és világbajnok leszek, akkor legalább úgy szeretnék dominálni a nehézsúlyban, ahogy korábban Lennox Lewis is tette" – nyilatkozta Fury, aki a tervek szerint február 19-én Londonban lép majd szorítóba.

Forrás: www.profiboksz.hu

 

Legfrissebb hírek

Felemás évet zártunk – Győri Ferenc jegyzete

Tenisz
2 órája

A dédapák asztalánál – Csillag Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
2 órája

Keddi sportműsor: pályán az Arsenal; az utolsó csapat is bejut a női kézi MK negyeddöntőjébe

Minden más foci
3 órája

Vitális Milán: Már apám is mondta, ha átlépem a félpályát, lőjek!; Jóból és rosszból is kijutott a magyar tenisznek 2025-ben

E-újság
3 órája

A Fulham ötödször nyert otthon, a Forest ötödször kapott ki idegenben a PL-ben

Angol labdarúgás
3 órája

La Liga: ezúttal Bilbaóban győzött az Espanyol

Spanyol labdarúgás
3 órája

Marmus és Szalah góljával fordított Egyiptom az Afrikai Nemzetek Kupájában

Minden más foci
3 órája

Gian Van Veen a torna eddigi legjobb meccsátlagával nyert a darts vb második fordulójában

Egyéb egyéni
4 órája
Ezek is érdekelhetik